V piešťanských uliciach je tma

  • Spravodajstvo
  • 18. decembra 2017, 15:53
  • Autor:am

Verejné osvetlenie v Piešťanoch dlhodobo čelí problémom. Kým niektoré stĺpy už sú v havarijnom stave, inde býva porucha na celej ulici a obyvatelia tak večer prichádzajú z práce či z vonku po tme. Tentoraz je nešťastné aj načasovanie.

Vonku už sa stmieva, premávka dosahuje azda najvyššiu dennú frekvenciu a lampy sú stále vypnuté, prípadne sa len pomalinky rozsvecujú. Tak vyzerá každodenný obraz piešťanských ulíc. Ešte väčší problém nastáva, ak je vonku pod mrakom či prší, kedy sa stmieva ešte skôr. V tomto prípade veľmi ohrozená bezpečnosť chodcov, ktorí v drvivej väčšine reflexné prvky nepoužívajú a, ako je vodičom známe, najmä v centre sa radi vydávajú naprieč cestou kdekoľvek a bez ohľadu na prichádzajúce auto. Kým oni však svetlá automobilov vidia zreteľne, vodiči musia mať oči na stopkách.
V tomto prípade ide však o zlé načasovanie zasvecovania svetiel. Zaujímalo nás preto,  kedy sa svetlá s denným režimom zosúladia, no zo Služieb mesta Piešťany sme napokon odpoveď nedostali. Dávajte si preto pozor, a to najmú teraz v predvianočnom zhone, kedy je na uliciach o mnoho väčší ruch ako počas roka.

1 Shares

Najnovšie správy

Dnes (30. marca 2023) krátko po 1. hodine rannej prišlo úmyselným zapálením neznámou osobou k požiaru zaparkovaného osobného motorového vozidla.…
  • 30.03.2023, 09:09
  • Krimi / Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 31. marca 2023
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo