Vianočný mezzosoprán i tenor rezonoval sálou

  • Kultúra a spoločnosť
  • 15. decembra 2017, 07:35
  • Autor:Daniela Serišová

S vianočnými koncertmi sa v predsviatočnom období akoby vrece roztrhlo. Na navodenie správnej atmosféry je to však viac než vítané. Minulý týždeň si v piešťanskom Dome umenia prišli na svoje poslucháči vážnejšej hudby.

Už plné javisko na začiatku naznačovalo, že milovníci klasického umenia sa budú mať na čo pozerať. Spevácky zbor Lúčnice a Slovenská filharmónia pod taktovkou Jaroslava Kyzlinka neostali svojej povesti nič dlžní a predviedli úžasný program. Veľkú sálu Domu umenia v rámci neho naplnila svojím zvučným mezzosopránom Jana Kurucová, úspešne jej kontroval tenorom Martin Gyimesi. Spoločne predviedli napríklad obľúbenú áriu z Romea a Júlie, pri ktorej vyzerali ako skutočný pár.
Počas druhej polovice koncertu odzneli aj obľúbené a známe vianočné skladby ako O Holy Night, Ave Maria či vianočný latinský hymnus Adeste Fideles. Sóloví speváci spolu s filharmóniou a zborom si vyslúžili nadšené standing ovation.
Vianočné koncerty však v Dome umenia týmto iba začínajú. Tešiť sa môžeme na žiakov zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch či na vianočný program Slnečnice.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes (30. marca 2023) krátko po 1. hodine rannej prišlo úmyselným zapálením neznámou osobou k požiaru zaparkovaného osobného motorového vozidla.…
  • 30.03.2023, 09:09
  • Krimi / Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 31. marca 2023
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo