Na škole pribudol defibrilátor

  • Spravodajstvo
  • 13. decembra 2017, 08:59
  • Autor:vd/ts

V deň sviatku svätého Mikuláša odovzdali v Základnej škole s Materskou školou v Dubovanoch záchranári starostovi obce Miroslavovi Michalčíkovi a riaditeľke školy Darine Havrlentovej externý defibrilátor.

Škola ho vyhrala z projektu Záchrana som ja. Školáci tiež získali zážitkový kurz prvej pomoci a učitelia certifikát. Zaradili sa k štyristo školám s rovnakým mikulášskym darčekom.
„Naša škola i škôlka sa spolu s celou obcou aj vďaka tomuto stali bezpečnejším miestom na Slovensku. Veď pomocou tohto prístroja dokáže zachrániť ľudský život i laik,“ uviedla D. Havrlentová.
Školy sú miestom, kde sa nepohybujú len deti, ale aj dospelí. Pritom nielen v škole, ale i v jej okolí môže prísť k zraneniu, keď treba začať s okamžitým oživovaním. Tu rozhodujú minúty.
„Ďakujeme neziskovej organizácii Falck a Nadácii Allianz, ktorí so svojimi programami prinášajú úžitok mnohým ľuďom. Sme radi, že nám darovali tento dôležitý prístroj. Naše prianie je však jedno: Nemusieť ho nikdy použiť. Preto prajeme všetkým ľuďom to najcennejšie – zdravie,“ dodala riaditeľka.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je nedeľa 19. mája. Tento deň je Svetovým dňom hepatitídy. Meniny má Gertrúda.
  • 19.05.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 19. mája 2024
Meniny má Gertrúda, zajtra Bernard