Prvý mestský elektromobil slúži ako sociálny taxík

  • Spravodajstvo
  • 12. decembra 2017, 07:04
  • Autor:sita

Mesto Hlohovec kúpilo prvý elektromobil, od pondelka slúži ako sociálny taxík. Vozidlo môžu využívať ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím, s nepriaznivým zdravotným stavom ovplyvňujúcim ich mobilitu a za určitých okolností aj všetci Hlohovčania nad 65 rokov a rodičia detí do šesť rokov.

Služba je spoplatnená čiastkou 50 centov za jednu jazdu, platí sa priamo vodičovi. Záujemcovia o ňu si musia jazdu objednať deň vopred. Ak bude auto voľné, odvezie oprávnené osoby aj bez objednania. Sociálny taxík je k dispozícii v pracovných dňoch od 6:30 do 14:30.

,,Základné pravidlo na prepravu sociálnym taxíkom je trvalý alebo prechodný pobyt prepravovanej osoby v meste Hlohovec. Služba je určená osobám s ťažkým zdravotným postihnutím odkázaným na individuálnu prepravu a osobám s nepriaznivým zdravotným stavom s obmedzenou schopnosťou pohybu a obmedzenou schopnosťou orientácie, pričom odkázanosť musia preukázať. Tieto osoby sociálny taxík odvezie kamkoľvek v rámci mesta. Predtým je však potrebné, aby o poskytovanie služby požiadali. Žiadosti sú k dispozícii na mestskom úrade alebo na webe mesta Hlohovec,“ informovala hovorkyňa radnice Zuzana Hrinková Siebenstichová.

Prepravu sociálnym taxíkom môžu využiť aj Hlohovčania starší ako 65 rokov, držitelia preukazu ZŤP a rodičia detí do šesť rokov, títo však len na prepravu k lekárovi, do lekárne alebo na úrady. Cieľom služby podľa Hrinkovej Siebenstichovej nie je nahrádzať dopravnú zdravotnú službu, ani sanitky. Nová služba má riešiť spoločenskú potrebu zaradenia zdravotne znevýhodnených občanov do bežného života.

Elektromobil Nissan kúpil Hlohovec prostredníctvom elektronickej aukcie za 28 500 eur, peniaze naň boli vyčlenené v mestskom rozpočte. Išlo o predvádzacie vozidlo, ktoré má najazdených necelých 10-tisíc kilometrov.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je streda 29. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti hluku. Meniny má Miroslav.
  • 28.03.2023, 22:20
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 28. marca. Tento deň je Dňom učiteľov. Meniny má Soňa.
  • 27.03.2023, 22:44
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je pondelok 27. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla. Meniny má Alena.
  • 26.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 29. marca 2023
Meniny má Miroslav, zajtra Vieroslava