Čert na „mojmírke“ označil školákov sadzami

  • Mladí dnes / Školy
  • 12. decembra 2017, 06:29
  • Autor:Viera Dusíková

Dobré zvyky pretrvávajú. Každý sa v škole rád ulieva. A na Mikuláša sa nepatrí ani skúšať, ani písať písomky. Je to sviatok, ktorý si majú užiť nielen deti, ale aj učitelia. Najmä, ak u susedov je vianočná výstava.

Práve takého pekného Mikuláša pripravili učitelia svojim žiakom na Základnej škole na Mojmírovej ulici v Piešťanoch. Deti zažili domáceho Mikuláša, krásneho anjela i nebezpečne aktívneho čerta, čo čmáral sadzami po detských tváričkách a návštevu u stredoškolákov – ich susedov.
„Celé dopoludnie sa na prvom stupni deti učili zábavnou formou, súťažili, lúštili tajničky a krížovky s mikulášskou tematikou. Čerti zanechali stopy sadzí na tvárach nezbedníkov, anjeli potešili deti drobným darčekom,“ uviedla pre Piešťanský týždeň učiteľka Lenka Kaffelová.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 27. júna. Tento deň je Svetový dňom rybárstva. V roku 1870 sa vo Vrbovom narodil biskup Pavol…
  • 27.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
sobota, 27. júna 2026
Meniny má Ladislav, Ladislava, zajtra Beáta