Dobré ráno, Piešťany!

  • Spravodajstvo
  • 11. decembra 2017, 05:31
  • Autor:red

Dnes je pondelok 11. decembra. Tento deň je Medzinárodným dňom vysielania pre deti a Medzinárodným dňom hôr. Meniny má Hilda.

Ženské meno Hilda má nemecký pôvod a v preklade znamená „bojovníčka“. Povaha nositeľky tohto mena je pomerne ustarostená. Dôverujú viac svojej pevnej vôli ako inštinktom.

Aby boli výkonné, netreba ich naháňať, ale skôr motivovať. Hildy sú horlivé študentky, ktoré si určia cieľ a urobia všetko potrebné, aby ho dosiahli. Priťahujú ich seriózne povolania, pri ktorých môžu nerušene a samostatne pracovať, takže sa môžu uplatniť napríklad v oblasti vedy.

Tieto ženy majú iba úzky okruh priateľov, ale veľmi spoľahlivých. Sú cnostné, oddané, ale aj nedôverčivé a citlivé.

Ich životná sila je dobrá, ale obyčajne sa dosť rýchlo unavia a trvá im istý čas, kým naberú nové sily. Prospeje im hlavne pravidelný pohyb a častý pobyt v prírode.

Hildy ovplyvňuje planéta Saturn, ochraňujú kamene zafír a opál.

Známe osobnosti s menom Hilda: Hilda Múdra (vlastným menom Hildegard Klimpel) – trénerka krasokorčuliarov, trénovala olympijského víťaza Ondreja Nepelu.

V psom kalendári oslavuje meniny Arabela, Aret, Enno.

Hudobný kalendár

1944 – narodila sa Brenda Lee (vlastným menom Brenda Mae Tarpley, Atlanta, Georgia, USA), country-popová speváčka. V marci 1957 sa do hitparády dostala jej prvá pieseň One Step At The Time. Od začiatku 60. rokov bola populárna nielen v Spojených štátoch ale aj v Európe. V júli 1960 viedla americký rebríček so skladbou I’m Sorry. Štyri mesiace nato bola opäť prvá, so skladbou I Want To Be Wanted. V 70. rokoch jej popularita poklesla, úspešný come-back na hudobnú scénu sa jej podaril v roku 1989. Pre jej drobnú postavu dostala prezývku Little Miss Dynamite. V hitparáde mala 29 piesní, jej spevácku dráhu dokumentuje viac ako päť desiatok albumov a kompilácií. Na svojom konte má aj dve ceny Grammy.

1954 – narodil sa Jermaine Jackson (Gary, Indiana, USA), spevák, basový gitarista, člen úspešnej rodinnej skupiny Jackson Five. Jermaine má na svojom konte štrnásť sólových albumov, štrnásty I Wish You Love vydal v roku 2012.

1958 – narodil sa Nikki Sixx (vlastným menom Frank Carlton Serafino Feranna, Jr., San Jose, California, USA), basový gitarista a skladateľ skupiny Mötley Crüe. Túto hard-rockovú formáciu založili v januári 1981 v Los Angeles basový gitarista Nikki Sixx, gitarista a spevák Greg Leon a bubeník Tommy Lee. V novembri 1981 vydali debutový album Too Fast For Love. Presadili sa v poradí tretím štúdiovým albumom Theatre Of Pain, ktorý vyšiel v júni 1985. V singlovej Top 40 hitparáde mali sedem skladieb, do prvej desiatky sa dostali piesne Dr. Feelgood v septembri 1989 a Without You v marci 1990. Skončili na konci roku 2015.

1964 – zomrel Sam Cooke (*22.januára 1931, Clarksdale, Mississippi, USA), soulový spevák a skladateľ. V hitparáde mal celkom 29 piesní, hitmi boli A Change Is Gonna Come, Chain Gang, Wonderful World a Bring It On Home To Me. Zomrel mladý, 33 ročný tragicky 11. decembra 1964, keď ho v hádke zastrelila majiteľka motela Hacienda v Los Angeles, kde sa pár hodín predtým ubytoval. V januári 1986 ho uviedli do Rock and rollovej siene slávy.

1967 – narodil sa Michael Beck (Stuttgart, Nemecko), člen skupiny Die Fantastischen Vier, používajú aj skratku Fanta 4. Michael je aj známy pod diskdžokejským menom DJ Hausmarke. Táto nemecká štvorica patrí k protagonistom nemeckého hip-hopu. Začínali v roku 1986 v Stuttgarte pod prvým názvom Die Zwielichtigen Zwei, potom zmenili názov na Terminal Team. Pod názvom Die Fantastischen Vier vystúpili prvýkrát v júli 1989. V roku 1991 nahrali prvý nemecky spievaný rapový album Jetzt Geht’s Ab. V nemeckej singlovej TOP 40 hitparáde mali dvanásť piesní, najúspešnejšou z nich bola Sie ist weg v roku 1995, ktorá sa dostala na prvé miesto.

1979 – narodila sa Barbara Haščáková (Košice), speváčka. Posun v jej speváckej dráhe nastal vo februári 1994, keď ju pozvali na nahrávanie vokálov pre piesne skupiny Maduar do košického rozhlasu. Album I Feel Good mal veľký úspech, napriek tomu však Barbara a Erik Aresta spoluprácu s Maduarom ukončili. Založili duo McErik & Barbara a v roku 1995 vydali album U Can’t Stop. Album mal úspech a na tento naviazal aj nasledujúci, Second v roku 1996. V máji 1999 na VIII. medzinárodnom festivale Majova Nutka v poľskom meste Czenstochowa získala Barbara Grand Prix za pieseň Môj Exupéry. Jej sólovú spevácku dráhu prezentujú tri albumy Barbara (1997), Ver že ja (1999) a kompilácia Moje naj… (2002). V roku 1999 vycestovala do Spojených štátov, kde žije dodnes. V Spojených štátoch vydala albumy Secrets of Happiness a Christmas album. V roku 2006 vydala album Me & My Music. V lete 2014 nahrala s Mirom Jarošom duet Nepozerám.

Lekárenská pohotovosť

Lekáreň Park, Winterova 6, 92101 Piešťany, 18:00 – 22:00

Lekárska služba prvej pomoci pre dospelých

Služba: MUDr. Jana Svítková

Náhradný: MUDr. Lucia Malá

Dostupné v čase od 16.00 do 7.00 h na prízemí Nemocnice A. Wintera, Piešťany

Lekárska služba prvej pomoci pre deti a dorast

Služba: MUDr. Emília Zacharová

Náhradný: MUDr. Oľga Bošanská

Dostupné v čase od 16.00 do 22.00 h na 3. poschodí Nemocnice A. Wintera, Piešťany

Podujatia, akcie:

KINO FONTÁNA

o 20.00 h FILMOVÝ KLUB

Axolotl Overkill              

Réžia: Helene Hegemann.

Dramatický príbeh len šestnásťročnej Mifti a jej nespútaného života. Žije v Berlíne, kde vymetá večierky, experimentuje s drogami a sexom a kašle na školu. Dospelí sú pre ňu zúfalci a tí si o nej myslia, že je až príliš drzá. Ona však vie, že je na tom ako vodná príšera axolotl, ktorý všetko prežije a s každou skúsenosťou sa stáva niekým novým.

Nemecko – 2017, MP 15, české titulky, 94 min. Vstupné: 3 eurá (FK: 2 eurá).

MSKS

Kinosála KSC Fontána:

o 17.00 h

Vianočná akadémia

Základná škola F. E. Scherera, Piešťany

Galéria KSC Fontána:

5.-17. 12.

Czech Press Foto 1995-2015

Výstava fotografií

DOM UMENIA

o 17.00 h

KONCERT

Vianočný program žiakov tanečného odboru Základnej umeleckej školy v Piešťanoch

Vstupné: 2,50 €

Výstavy:

1.- 17. 12.

Daniel Bidelnica: Svetlá a tiene

(maľba, grafika)

1.- 18. 12.

PARTY v 21. storočí

Výstava umeleckých obrazov a fine art printov takmer zaniknutých slovenských párt a vencov.

Expozícia venovaná pamiatke profesora Štefana Nosáľa.

Výstavy sú otvorené: utorok – piatok: 14.00 – 17.00 h, sobota – nedeľa: 14.00 – 18.00 h, pondelky: zatvorené

ELEKTRÁRŇA

o 19.30 h

FRANK McCOMB feat. JURAJ GRIGLÁK A MARTIN VARLIHORA

Koncert

Frank McComb je v džezovom svete rarita. Tento človek totiž dlhodobo pracuje na vlastných nohách (na čo je sám i patrične hrdý a rád to obecenstvu pripomína), neviaže ho zmluva k žiadnej nahrávacej spoločnosti či vydavateľstvu. Spolupracoval s renomovanými hudobníkmi Princeom či Chaka Khan. Popri McCombovi sa predstavia i dvaja prominentní predstavitelia domácej scény Martin Valihora (bicie) a Juraj Griglák (basgitara).

Vstupné: 10 €/na mieste 12 €

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 2. marca. Tento deň je Svetovým dňom modlitieb žien. Meniny má Anežka.
  • 02.03.2024, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 4. marca 2024
Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich