Pre materské centrum vyzbierali 1200 eur

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 6. decembra 2017, 00:29
  • Autor:am

Dvanásty ročník Vianočného charitatívneho bazára Medzinárodného klubu žien v Piešťanoch mal za cieľ pomôcť zdravotne znevýhodneným deťom navštevujúcim Materské centrum Úsmev a ich rodinám.

2. decembra sa v mestskom kultúrnom stredisku stretli mnohí obyvatelia Piešťan i okolitých obcí a nákupom tovaru deťom vyčarovali krajšie Vianoce.
Medzinárodný klub žien tento rok spomedzi žiadateľov vybral Materské centrum Úsmev, ktoré finančným výťažkom z charitatívneho bazára pomôže zdravotne znevýhodneným deťom.
Organizácia totiž zastrešuje podpornú skupinu pre takzvané inak obdarené deti. „Každý, kto žiada podporu z našej charitatívnej akcie, musí vyplniť žiadosť, v ktorej definuje účel využitia vyzbieraných finančných prostriedkov. V materskom centre by potrebovali rôzne kompenzačné pomôcky, ale aj určité formy vzdelávania rodičov. Chceli by zaplatiť lektorov,“ priblížila Alžbeta Žofajová, prezidentka Medzinárodného klubu žien v Piešťanoch.
Do predaja sa zapojili nielen členky klubu, ale aj jeho sympatizantky. „Časť predmetov pochádzala priamo od našich členiek, boli to ručne vyrábané predmety. Popritom sa však zapojili aj ďalší z radov sympatizantov predajom domácich medovníkov či dekorácií. Vytvorili sme teda aj pre ďalšie ženy a mužov možnosť byť súčasťou tejto akcie,“ prezradila A. Žofajová. Bazár by sa nemohol uskutočniť ani bez poskytnutia priestorov, s čím tento rok pomohlo mestské kultúrne stredisko.
Výťažok vo výške 1200 eur napokon slávnostne odovzdajú 20. decembra o 10. hodine v Piešťanskom informačnom centre spoločne s knihami z charitatívneho projektu Otvor srdce – daruj knihu. Organizátori sa tak spoločne s dobrými ľuďmi postarali o krajšie Vianoce pre sociálne i zdravotne znevýhodnené deti a ich rodiny.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 27. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla. Meniny má Alena.
  • 26.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 28. marca. Tento deň je Dňom učiteľov. Meniny má Soňa.
  • 27.03.2023, 22:44
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je streda 29. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti hluku. Meniny má Miroslav.
  • 28.03.2023, 22:20
  • Dobré ráno, Piešťany!
streda, 29. marca 2023
Meniny má Soňa, zajtra Miroslav