Na Havrane sa šmýkajú kamióny

  • Spravodajstvo
  • 30. novembra 2017, 10:40
  • Autor:vd

Na horskom priechode Havran v obci Banka sa 30. novembra dopoludnia naplno prejavila snehová kalamita – šmýkajú sa tam kamióny. Cestári pília popadané stromy aj na Svrbickom kopci. Vytrvalé sneženie síce nevytvorilo v našom regióny vysoký nános, ale sneh je šmykľavý. Na cesty padajú konáre stromov. Aj polícia varuje vodičov, aby jazdili opatrne.

"Polícia vyzýva vodičov, aby prispôsobili jazdu stavu a povahe vozovky. Treba si uvedomiť, že v takomto počasí nie je možné jazdiť tak, ako v letnom období! Zbytočne nehazardujte a neriskujte predbiehaním. Znížte rýchlosť a zvýšte vzdialenosť medzi vozidlami. Tiež sa plne venujte vedeniu vozidla a sledujte situáciu v cestnej premávke. Tam, kde je znížená viditeľnosť, použite stretávacie svetlá, prípadne hmlové svetlá, denné svietenie je nedostatočné. Na cestách je maximálny počet policajtov, ktorí riadia premávku a pomáhajú vodičom. Všetci však musíte prispieť k bezpečnosti a správať sa na cestách zodpovedne," uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes (30. marca 2023) krátko po 1. hodine rannej prišlo úmyselným zapálením neznámou osobou k požiaru zaparkovaného osobného motorového vozidla.…
  • 30.03.2023, 09:09
  • Krimi / Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 31. marca 2023
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo