Nálepkova: Keď osem centimetrov nestačí

  • Spravodajstvo
  • 28. novembra 2017, 11:43
  • Autor:Daniela Serišová

Ani nie týždeň opravená Nálepkova ulica začína robiť obyvateľom Piešťan vrásky na čele. Nový asfalt vyzerá krásne a po predošlom tankodróme už takmer nie sú ani stopy.

Jamy však nezmizli úplne. Keďže oprava komunikácie bola realizovaná relatívne lacno, a najmä rýchlo, prvé výsledky nedostatočnej prerábky nenechali na seba dlho čakať.
Asfaltový koberec narušený nie je, ale už sa na ňom začínajú javiť rôzne priehlbiny presne na miestach, kde boli predtým najväčšie jamy. Situácia sa najviac prejavuje počas daždivých dní, kde na novom asfalte stojí voda v plošne veľkých priehlbinách.
V najväčšej z nich, kde bola predtým najhlbšia jama, je možné počas dažďa namerať dva až tri centimetre vody. Keďže oprava cesty bola uskutočnená len nedávno a podložie ešte poriadne nesadlo, dá sa v najbližšej dobe očakávať ešte prehĺbenie preliačin.
Podľa odborníkov príčiny ich vzniku môžu byť dve. Je možné, že za 27 tisíc eur pracovníci nedostatočne opravili podložie. Natíska sa však možnosť, že za začínajúcimi problémami môže byť nedostatočná rekonštrukcia. Firma mala totiž podľa zmluvy len odfrézovať starý asfalt v hrúbke osem centimetrov, vyspraviť podklad a položiť nový asfalt. Ako vidno, nestačilo to. Čo myslíte, vydrží cesta aspoň dva roky?

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 24. marca. Tento deň je Svetovým dňom tuberkulózy. Meniny má Gabriel.
  • 23.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Kamil Moravčík, riaditeľ Základnej školy M. R. Štefánika na Vajanského ulici v Piešťanoch, po vyše týždni zareagoval na naše otázky…
  • 22.03.2023, 22:32
  • Piešťany / Blogy / Blogy
piatok, 24. marca 2023
Meniny má Gabriel, zajtra Marián