Gymnazisti pomáhajú chorým deťom

  • Mladí dnes / Školy
  • 27. novembra 2017, 04:52
  • Autor:vd

Uvedomelí a sociálne cítiaci ľudia z Piešťan i okolia zbierajú do igelitových vrecúšok uzávery z minerálok či iných fliaš, aby ich mohli darovať chorému dievčaťu – Lei Jesenskej na rehabilitáciu v Adeli centre. Robia to aj piešťanskí gymnazisti. No nielen k Lei smerujú ich dobrovoľnícke aktivity.

V piatok 10. novembra vyšli do ulíc tri trojčlenné družstvá v zložení Adela Bučková, Ema Vičanová a Elisa Masopust-Kreye z kvinty, Natália Ševčíková, Klára Frťalová a Sára Klingová z 2. A, Lukáš Valo, Kristína Ješková a Hana Straková z 2. B, ktoré sa podieľali na zbierke Hodina deťom 2017. „Podarilo sa im vyzbierať 371,51 eur,“ tešila sa z úspechu koordinátorka dobrovoľníctva z Gymnázia Pierra de Coubertina v Piešťanoch Stanislava Šimová.
„Som veľmi rada, že máme študentov, ktorí sa venujú dobrovoľníckym aktivitám. Aspoň si uvedomujú, ako na tom ľudia sú. Naučia sa vážiť si to, čo majú doma, ale hlavne, že sú zdraví,“ povedala koordinátorka.
Počas prvého polroka zbierali gymnazisti cestovné lístky a vrchnáky z plastových fliaš pre už spomínanú Leu. „Spolupracovali sme s pani Alžbetou Žažovou, ktorá sprostredkovala odvoz a doručenie lístkov a vrchnáčikov rodine Jesenskej. O zbierku lístkov sa starala 2. B trieda, zbieranie plastových uzáverov zastrešila trieda sexta,“ dodala S. Šimová.

0 Shares

Najnovšie správy

Kamil Moravčík, riaditeľ Základnej školy M. R. Štefánika na Vajanského ulici v Piešťanoch, po vyše týždni zareagoval na naše otázky…
  • 22.03.2023, 22:32
  • Piešťany / Blogy / Blogy
Dnes je piatok 24. marca. Tento deň je Svetovým dňom tuberkulózy. Meniny má Gabriel.
  • 23.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 24. marca 2023
Meniny má Gabriel, zajtra Marián