Dino vypredalo s liečivým tichom kulturák v Ostrove

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 27. novembra 2017, 05:08
  • Autor:Viera Dusíková

Obec Ostrov zažila opäť po roku predstavenie, pri ktorom sa miešali slzy, blen i smiech. Na prasknutie plný kulturák vypredalo divadlo Dino s hrou Ticho lieči. Miestami bolo počas predstavenia, ktoré vytvorila trojica František Rehák, Kamil Žižka a Jozef Kuzma, také ticho, že bolo počuť aj tlkot srdca hlavných protagonistov. Stíšenia však striedali výbuchy smiechu. Smiali sa mladí, skoro mladí aj tí, čo na mladosť nezabudli.

Od hornostredskej premiéry divadelnej hry Ticho lieči, ktorú ochotníci odohrali v kine Mier v apríli roku 2011, sa táto hra dostala pod kožu hercov a tí dokázali presvedčiť publikum, že to, čo hovoria, aj cítia.
A tak sa diváci vžili do životných príbehov skrachovaného riaditeľa dopravného podniku – frustrovaného arogantného revízora Pavla Brtka (trtka) i šarmantného zvárača Cyrila s poruchou reči, hľadajúceho si ženu a túžiaceho po aute, tiež neúspešného playboya a troch gazdiniek – vdovy, týranej ženy i osamelej astmatičky, šéfky Klubu mladých kaktusárov z Piešťan.
Svojou ľudskosťou ich potešili naoko prísna sexi, ale osamelá lekárka i šarmantná sestrička z liečebného domu v Tatranskej Polianke. Práve tam sa náhodní pacienti „x-kári“ ocitli na liečení.
Liečbu získali na tele i na duši. Všetci zažívali veselé i smutnejšie chvíle a ich intímne spovede boli naplnené sladkou aj trpkou životnou skúsenosťou. Scénky z masáží, šantenia v bazéne, z rozlúčkového večierka ako aj z výstupu na Slavkovský štít, kde sa nepríjemný revízor zrútil do rokliny, zranil a po záchrane prehodnotil svoj charakter aj doterajší život, boli cítiť človečinu.
Predstavenie umocňovali poetické pesničky. Hra sa síce skončila smutne, tragickou smrťou zvárača, ale tiež nádejou a posolstvom, že život je síce niekedy krutý a ťažký, ale má zmysel ho žiť a prežiť naplno. Napokon, veď zvárač Cyril „ostal žiť“ v tele svojej milej, lekárky z Polianky.
Po skončení predstavenia, pri ktorom diváci stáli a tlieskali ochotníckym hercom, Ostrovčania pozvali prítomných priateľov na spoločenské posedenie, na ktorom nechýbal ani ostrovský repák.
Tí, čo ste Dino nestihli minulú sobotu večer, máte šancu uvidieť ho tri dni po Mikuláši, teda 9. decembra v Pobedime, kde uvedie hru Drápačky, alebo v piešťanskom Dome umenia 19. januára. Tam zopakujú predstavenie z Ostrova – Ticho lieči.

Najnovšie správy

V stredu 8. augusta na hematologicko-tranfúziologickom oddelení Nemocnice A. Wintera v Piešťanoch darovalo krv 24 darcov.
  • 14.08.2018, 21:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Viacerí vodiči si všimli, že na ceste medzi Drahovcami a Piešťanmi je odstavený osobný automobil. Podľa našich informácií je tam…
  • 14.08.2018, 10:00
  • Spravodajstvo / Región
O majetku mesta rozhodovali poslanci bez prítomnosti verejnosti. Takýto postup odsúhlasilo v úvode augustového zasadnutia piešťanského zastupiteľstva všetkých dvanásť prítomných…
  • 14.08.2018, 11:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava