Turnaj pozná svojich účastníkov

  • Šport / Futbal
  • 23. novembra 2017, 12:42
  • Autor:Martina Radošovská

Jesenná časť sezóny 2017/2018 sa skončila a zároveň pozná aj svojich víťazov, ktorí budú štartovať na turnaji O pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu (ObFZ) Trnava.

Dátum turnaja bol stanovený na 7. januára 2018 a tradične sa odohrá v Mestskej športovej hale v Trnave.
Ktoré mužstvá si zahrajú o pohár?
Ako sme už informovali, na turnaji sa chystá v tomto ročníku viacero noviniek. Jednou z nich je navýšenie počtu súťažiacich mužstiev, ktoré súvisí s rozšírením šiestej ligy. Z tej budú štartovať rovno štyri prvé mužstvá. Posledné kolo súťaže, ktoré sa odohralo tento víkend, rozhodlo o víťazovi jesennej časti, ktorým sa stala Horná Krupá. Druhý Zvončín delí od Hornej Krupej iba o niečo horšie skóre. Tretie miesto si vybojovali Špačince, ktoré sa ako minuloročný víťaz pokúsia obhájiť titul, zo štvrtej priečky budú na turnaji štartovať Voderady.
Zo siedmych líg budú o pohár bojovať prvé dve mužstvá. Z trnavskej časti SWAN to budú Modranka a Pavlice, ktoré si umiestnenie na čele tabuľky udržiavali takmer celú jesennú časť. Zo siedmej ligy RUBBEX budú štartovať prvé Piešťany a druhé Pečeňady. Z ôsmych líg si na turnaji zabojujú jesenní víťazi, ktorými sa stali Sokolovce (MEVASOX) a Bíňovce (SELECT). Na turnaji si teda celkovo zahrá až desať mužstiev, ktoré budú rozdelené do dvoch skupín. Podľa slov predsedu ObFZ Trnava, Vladimíra Hracha, očakávajú od tejto novinky väčšiu atraktivitu pri meraní futbalových síl.
Umelá tráva aj vyhlásenie All stars
Ďalšou veľkou pripravovanou novinkou je umelá tráva, ktorá má spestriť priebeh turnaja a zároveň bude lákadlom pre množstvo divákov. Ako je už zvykom, na turnaji sa vyhlásia aj výsledky spoločnej ankety portálu trnavskyhlas.sk a ObFZ Trnava All stars ObFZ Trnava 2017. Futbaloví tréneri mužstiev zo šiestej ligy, zväzoví funkcionári a regionálni novinári píšuci o regionálnom futbale, vyberú najlepšiu jedenástku hráčov najvyššej oblastnej súťaže.
ObFZ Trnava plánuje zorganizovať podobné halové turnaje počas zimnej prestávky nielen pre A-mužstvá klubov, ale aj pre mládežnícke kategórie. V januári počas víkendových dní 13., 20., 27. a 28. 1. 2018 sa odohrajú halové turnaje prípraviek, žiakov i dorastu. Presné termíny jednotlivých kategórií budú stanovené na základe počtu prihlásených. Futbalové kluby, ktoré majú záujem štartovať na niektorom z turnajov, musia prihlášku zaslať do 30. novembra na sekretariát ObFZ – trnavaobfz@gmail.com, resp. na e-mail: stk@trnavaobfz.sk.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 20. marca. Tento deň je Svetovým dňom divadla pre deti a mládež, Medzinárodným dňom šťastia a Svetovým…
  • 19.03.2023, 22:24
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 21. marca. Tento deň je Medzinárodným dňom boja proti rasovej diskriminácii, Svetovým dňom Downovho syndrómu, Medzinárodným dňom…
  • 20.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
pondelok, 20. marca 2023
Meniny má Víťazoslav, zajtra Blahoslav