Slovenskí ragbisti v Piešťanoch

  • Šport / Ostatné športy
  • 23. novembra 2017, 12:49
  • Autor:th

Štadión PFK Piešťany bude v sobotu 25. novembra o 14. hodine dejiskom medzinárodného kvalifikačného stretnutia v rámci súťaže Rugby Europe Conference 2 South. Pre slovenskú mužskú reprezentáciu v „pätnástkovom“ ragby to bude druhé stretnutie v tejto skupine.

Prvý zápas v Slovinsku proti domácemu výberu A-mužstvo prehralo v pomere 15:29. Po súboji s dobre organizovanými Slovincami čaká Slovákov prvý domáci zápas mužov v spomínanej skupine proti favorizovanému výberu Cypru. Vstup na stretnutie je voľný.
Sprievodný program odštartuje už v piatok, keď reprezentanti spolu s legendou československého ragby Eduardom Krütznerom starším „prepadnú“ jednu zo škôl v Piešťanoch a budú s deťmi besedovať o tejto hre džentlmenov. V najcennejšom drese by sa malo predstaviť aj niekoľko talentovaných mladíkov z Piešťan. Okrem kvalitného ragby môžu diváci očakávať bohatý sprievodný program, ktorý sa začína už o 13. hodine.
„Po aprílových majstrovstvách Európy v juniorskej kategórii je to v poradí už druhá medzinárodná akcia, ktorá sa bude konať v našom meste. Pevne veríme, že aj v budúcnosti pritiahneme do Piešťan viacero medzinárodných podujatí, ktorých organizácia je hlavne na európskom fóre veľmi žiadaná,“ povedal o stretnutí hlavný organizátor Filip Kráľ.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je sobota 1. apríla. V tento deň sa v roku 1805 v Blatnej narodil a 16. marca 1879 v…
  • 31.03.2023, 22:27
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 2. apríla. Tento deň je Medzinárodným dňom detskej knihy, Európskym dňom akcií za práva migrantov a Svetovým…
  • 02.04.2023, 02:36
  • Dobré ráno, Piešťany!
nedeľa, 2. apríla 2023
Meniny má Zita, zajtra Richard