Šiesta výhra v rade

• Šport / Hádzaná
  • 23. novembra 2017, 12:44

V deviatom kole prvej hádzanárskej ligy cestoval MHK Piešťany na Záhorie, kde sa predstavil na palubovke HC Tatran Stupava. Piešťanci v druhom kole s týmto súperom prehrali 22:28, tentoraz im to však oplatili a vyhrali 21:18.

Piešťanskí hádzanári natiahli svoju víťaznú šnúru na šesť zápasov. S ich výkonom bol spokojný aj tréner Martin Nedorost: „V zápase proti najlepšej obrane v súťaži sme sa ťažko presadzovali najmä v prvom polčase. Počas celého stretnutia fungovala obrana dirigovaná Jaššom. Chalani nielenže dobre bránili, ale viacero striel zblokovali. Čo prešlo, pochytal Meluš.
V prvom polčase domáci hádzali päť sedmičiek a v druhom sa obrana ešte zlepšila a domácich sme do šancí nepúšťali. V útoku nebolo jednoduché sa presadiť, hrali sme však trpezlivo až do čistých šancí. Obe mužstvá sa dobre strážili, nedovolili rýchle protiútoky. Aj napriek tomu, že sa strelecky nepresadili, na ihrisku si svoje odviedli Kotula, Jaššo, Bolješik a Stano.
V závere duelu sme niekoľkokrát zbytočne uponáhľali streľbu. Zápas sme vyhrali najmä vďaka bojovnosti celého tímu. Som rád, že po kolektívnom výkone si vezieme dôležité dva body v boji o prvú štvorku z búrlivého diváckeho prostredia, kde nás boli povzbudiť aj naši fanúšikovia.“
■ HC Tatran Stupava – MHK Piešťany 18:21 (10:9)
Zostava/góly MHK: Kapša, Kosák, Meluš – Fejes 5, Sedláček 2, Podhraský, Salvata 4, Bolješik, Halo 3, Jakubík 1, Macek, Kotula, Jaššo, Stano, Majerník 6