Novicov pasovali za prvákov

  • Spravodajstvo
  • 23. novembra 2017, 08:50
  • Autor:Jozef Vojčiniak

Imatrikulácia študentov piešťanského gymnázia Pierra de Coubertina sa po naškrobenom úvode zmenila na vtipné súťaže a následnú spontánnu zábavu mládežníkov. Slávnosť oficiálneho potvrdenia prijatia študentov prvých ročníkov za svojich im zorganizovali tretiaci spolu s vedením gymnázia v pondelok 13. novembra v priestoroch Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera.

Po študentskej hymne a príhovore riaditeľky gymnázia Miroslavy Hankovej študenti zložili slávnostný sľub, ktorý ich starší spolužiaci poňali hlavne vtipne. A tak novici v stave študentskom museli spečatiť svojím „áno“ takmer nesplniteľné sľuby, prezúvanie sa pred vstupom do triedy, nepoužívanie mobilov počas vyučovania či systematické pripravovanie sa na vyučovanie z hodiny na hodinu.
Ďalší program v réžii tretiakov priniesol krátky hudobný a tanečný vstup a prišli na rad vtipné súťaže pre dvojice z jednotlivých tried v hádaní chutí potravín so zaviazanými očami, v kŕmení spolužiakov jogurtom naslepo, hádaním predmetov poslepiačky len na základe hmatu i v spievaní karaoke. A práve táto súťaž priniesla najviac zábavy, čo zdokumentovalo aj naše video.
Aby program nemuseli novici absolvovať s prázdnym žalúdkom, pripravili im ich študentskí kolegovia z hotelovej akadémie skvelú večeru. Úžasný večer pokračoval diskotékou a všetci sa napokon dobre naladení pobrali v riadnom termíne domov, pretože na druhý deň škola pokračovala a na gymnáziu sa lajdáckosť neodpúšťa.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 24. marca. Tento deň je Svetovým dňom tuberkulózy. Meniny má Gabriel.
  • 23.03.2023, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
Kamil Moravčík, riaditeľ Základnej školy M. R. Štefánika na Vajanského ulici v Piešťanoch, po vyše týždni zareagoval na naše otázky…
  • 22.03.2023, 22:32
  • Piešťany / Blogy / Blogy
piatok, 24. marca 2023
Meniny má Gabriel, zajtra Marián