Keď sa hercov synátor potatí

  • Kultúra a spoločnosť / Podujatia
  • 23. novembra 2017, 10:52
  • Autor:gak

Ak si ešte pamätáte dej kultovej „bolkoviny“ Šašek a královná, ktorá si vyslúžila pred 30 rokmi aj filmové spracovanie pod režisérskou taktovkou Věry Chytilovej, určite by ste si nemali nechať ujsť pokračovanie tohto deja v najnovšej hre Divadla Bolka Polívky v Brne pod názvom Šašek a syn.

Kým v prvej komédii po boku Bolka vtedy hrala jeho vtedajšia manželka Chantal Poullain-Polívková, v pokračovaní mu robí sekundanta ich spoločný syn Vladimír. Dej hry je o prevýchove mladého šľachtica na šaška, pričom ňou vlastne Bolek prenecháva svoje komediálne žezlo synovi Vladimírovi, a to doslovne. Necháva mu v hre viac priestoru, aby vynikol jeho herecký talent.
To ale neznamená, že by divák zažil nudu. Naopak, vďaka známym tváram z Manéže Bolka Polívku si užije zábavy nadostač. Nepatrí sa prezrádzať viac, tak vás teda pozývame do legendárneho divadla, ktoré si tentoraz rozloží kulisy vo veľkej sále Domu umenia v Piešťanoch. Predstavenie sa začína v piatok 24. novembra o 19. hodine.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes (30. marca 2023) krátko po 1. hodine rannej prišlo úmyselným zapálením neznámou osobou k požiaru zaparkovaného osobného motorového vozidla.…
  • 30.03.2023, 09:09
  • Krimi / Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 31. marca 2023
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo