Čajky v Toruni neuspeli, o postupe sa bude rozhodovať v Rumunsku

• 23. novembra 2017, 08:02

Piešťanské Čajky nenadviazali na domáce víťazstvo z prvého vzájomného zápasu a na palubovke poľského klubu MKS Katarzynki Toruň podľahli 66:48 v stredajšom zápase 5. kola D-skupiny Európskeho pohára basketbalistiek. Hostky nezvládli najmä prvú a poslednú štvrtinu, v ktorých zaostali o 14 respektíve 13 bodov. Najlepšou hráčkou zápasu sa stala domáca Kelley Cainová, ktorá dosiahla 25 bodov, v drese Piešťan zaujala 15-boodvá Terézia Páleníková.

Čajky nezačali svoj piaty zápas v EuroCupe dobre a po štyroch minútach prehrávali 10:3, náskok stiahli na 10:7 a domáce ho pre zmenu natiahli na 18:7, prvá štvrťka skončila nakoniec 24:10, čo pre hráčky vicemajstra značilo problémy. Druhú časť zas mali v rukách Piešťanky, po piatich minútach to bolo už len o sedem bodov a do konca prvého polčasu to skresali na rozdiel štyroch bodov – 32:28.
V tretej štvrtine prišli prvé body až po 2,5 minúte, Páleníková znížila rozdiel na 2 body. V ďalšom priebehu to bolo vyrovnané, domáce si držali náskok niekoľko bodov, avšak minútu pred záverom tejto časti hry Čajky vyrovnali na 42:42. hráčky Energa zareagovali a pridali ďalších 5 bodov. Posledná štvrtina začala 13 bodovou šnúrou domácich počas piatich minút a vidina víťazstva sa nášmu zástupcovi začala vzďaľovať. Piešťany dokázali výsledok ešte čiastočne korigovať, no z Poľska si vezú prehru 66:48.

Energa Toruň (POL) – Piešťanské Čajky 66:48 (32:28)
Toruň: Cain 25 (12 doskokov), Skobel 15, Grigalauskaité 11, Mansfield 8 (9 doskokov, 8 asistencií), Uro-Nile 5, Rasheed 2, Maliszewska a Bekasiewicz po 0.
Piešťany: T. Páleníková 15, Smith 8 (10 doskokov), Bartáková 7, Dusášová 6, Slamová, Podrug a Kašpárková po 4, Letková, Jakubcová a Gajdošová po 0.
TH: 8/9 – 5/6, trojky: 4/16 – 3/15, fauly: 12 – 15, rozhodovali: Mindaugas Vacerskis (LTU), Per-Kristian Larsen (NOR), Ksenia Ramaniuk (BLR).
Štvrtiny: 24:10, 8:18, 15:14, 19:6.

Tabuľka D-skupiny:
1. Hatay 4 4 0 296:231 8
2. Toruň 5 2 3 325:336 7
3. Piešťanské Čajky 5 2 3 294:336 7
4. Sepsi-SIC 4 1 3 255:267 5

Čajky v záverečnom zápase "déčka" 30. novembra od 18.00 h nastúpia na pôde rumunského ACS Sepsi-SIC.