Evanjelikom bude kázať žena

  • Spravodajstvo / Región
  • 22. novembra 2017, 09:15
  • Autor:Viera Dusíková

Vo Vrbovom majú novú evanjelickú farárku. Dana Murínová prišla do mesta pod šikmou vežou z Lovinobane. Nahradila tak dlhoročného farára a bývalého seniora bratislavského seniorátu Miroslava Jägera, ktorý odchádza do dôchodku.

Slávnosť jej inštalácie za zborovú farárku vo Vrbovom sa konala v nedeľu 19. novembra v rámci služieb Božích v evanjelickom kostole. Inštaláciu vykonala seniorka Bratislavského seniorátu Sidonia Horňanová. Kázeň predniesol generálny biskup Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania Miloš Klátik. Ten sa zároveň poďakoval bratovi Jägerovi za príkladnú prácu v prospech ľudu i cirkvi a sestre farárke zaželal veľa síl a Božej milosti v náročnej službe.

Nová farárka Dana Murínová prišla do Vrbového z Lovinobane.

Nová farárka na slávnosti dostala z rúk seniorky a odchádzajúceho kolegu chrámový kľúč, Bibliu, sviatostné nádoby, chrámovú agendu a kamžu. Tú jej pomohla obliecť zástupkyňa dozorcu zboru Jana Macháčová. Na službách Božích zazneli pri tejto príležitosti pozdravy aj príhovor novej farárky. Slávnosť bola pretkaná piesňami, modlitbami, ale i praktickými oznamami.
Inštaláciu za zborovú farárku vykonala seniorka S. Horňanová, asistoval jej farár M. Jäger, ktorý odchádza do dôchodku.

V závere sa všetci pomodlili Otčenáš, dostali Áronovské požehnanie a zaspievali si „evanjelickú hymnu“ Hrad prepevný je Pán Boh náš. Pred kostolom prijala nová farárka blahoželania od farníkov i predstaviteľov cirkvi, mesta a obcí, ktoré spadajú do pôsobnosti jej nového domovského zboru vo Vrbovom.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes (30. marca 2023) krátko po 1. hodine rannej prišlo úmyselným zapálením neznámou osobou k požiaru zaparkovaného osobného motorového vozidla.…
  • 30.03.2023, 09:09
  • Krimi / Piešťany / Spravodajstvo
piatok, 31. marca 2023
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo