Krasokorčuliarky majú prvé úspechy

  • Šport / Ostatné športy
  • 11. novembra 2017, 08:48
  • Autor:Tomáš Horký

V korčuliarskom klube Skating Club Piešťany odštartovali tretiu sezónu, v ktorej prichádzajú s ďalšími novinkami. Počas uplynulého ročníka sa už začali dostavovať prvé krasokorčuliarske úspechy a radi by na to nadviazali aj tento rok.

O tom, čo pre korčuliarskych a krasokorčuliarskych nadšencov v klube prichystali, sme sa zhovárali s trénerkou Ivanou Blahunkovou.
Hoci projekt Skating Club Piešťany funguje tretím rokom, už v minulom ročníku sa medzi nádejnými krasokorčuliarkami začali ukazovať aj talenty na súťažnom poli. Prvé pódiové umiestnenia na seba nenechali dlho čakať a prišla odmena za dobre odvedenú prácu. „Počas minulej sezóny sme absolvovali s našimi prvými pretekárkami niekoľko súťaží. Zúčastnili sme sa pretekov v Novom Meste nad Váhom, v Nitre a dvoch v Žiline. Zatiaľ najväčšie úspechy pre náš klub vybojovala Paulína Beňová, ktorá súťažila počas minulej sezóny v kategórii ‚hviezdičky‘. Je to kategória pre šesťročné dievčatá a Paulínke sa podarilo obsadiť dvakrát druhé, raz tretie a raz štvrté miesto,“ uviedla na margo úspechov trénerka I. Blahunková.

Nádejná krasokorčuliarka E. Tarabová.

Po skončení súťažného ročníka v Skating Clube Piešťany príliš neoddychovali. „Minulú sezónu sme ukončili v apríli, potom nasledovala približne trojtýždňová pauza a následne sa začala letná príprava, ktorá pozostávala z gymnastiky, atletiky, baletu, tréningov zameraných na techniku skokov a z tréningov na kolieskových korčuliach,“ načrtla I. Blahunková o letnej zaberačke.
Dievčatá v rámci prípravy dokonca absolvovali aj niekoľko krasokorčuliarskych kempov. Tri prebiehali v Trenčíne a jeden minikemp si zorganizovali aj priamo v Piešťanoch. „Na týchto sústredeniach sa dievčatá zlepšili v technike korčuľovania a začali aj s nácvikom nových programov na najbližšiu sezónu,“ povedala trénerka krasokorčuliarok.
Taktiež prezradila, že tento rok už úspešne absolvovali výkonnostné testy, ktoré sa konali začiatkom októbra v Nitre: „Testov sa zúčastnilo päť dievčat z klubu a sú jedným z hlavných kritérií na účasť na majstrovstvách Slovenska.“
S piešťanskými krasokorčuliarkami sa v nedávno začatej sezóne plánujú zúčastniť aj niekoľkých súťaží, dokonca majstrovstiev Slovenska. „Radi by sme tento rok vyslali na súťaž viac pretekárov v porovnaní s minulou sezónou. Aktuálne máme po dve pretekárky v kategóriách Nádeje 7, interpretačné korčuľovanie mladšie silver a medzi začiatočníkmi. Jedno dievča je zaradené medzi ‚hviezdičky‘. Mimo súťaženia nacvičujeme s deťmi vianočné vystúpenie a minulý víkend sme deťom zorganizovali Halloween na ľade.“
V piešťanskom korčuliarskom klube sa tréningového procesu aktuálne zúčastňuje približne 20 stálych detí, v rámci školy korčuľovania ďalších 15 až 20 korčuliarov. „Stále však prijímame nové talenty a už sme v komunikácii aj s niektorými škôlkami. Zapojili sme sa i do projektu Havránok v spolupráci s HK Havrani Piešťany s potenciálom otvorenia korčuliarskych škôlok. Sme však otvorení aj pre rekreačných korčuliarov a máme tiež kurz pre dospelých,“ zakončila I. Blahunková.

Najnovšie správy

Rybári v Piešťanoch už roky bijú na poplach na margo mestskej kanalizácie. Tá pri väčších dažďoch nestíha, pretože má malú…
  • 18.07.2018, 12:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Zázračné vyliečenie malého piešťanského Róma miestnym „gadžom“ Mariánom z Vodárenskej ulice láka do kúpeľného mesta početné skupiny tohto etnika. Už…
  • 17.07.2018, 18:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je streda 18. júla. Meniny má Kamila.
  • 18.07.2018, 08:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava