Medailová žatva plavcov

• 4. novembra 2017, 08:09
  • Autor:Radoslav Suchánek

V Topoľčanoch sa v sobotu 14. októbra uskutočnili plavecké preteky O pohár primátora Topoľčian, na ktorých sa zúčastnili plavci z 21 slovenských klubov a oddielov. Farby ŠPK Kúpele Piešťany hájilo 19 dievčat a 16 chlapcov. Podarilo sa im spolu vybojovať 31 medailových umiestnení, z toho 11 zlatých.

Najlepšou z našich v kategórii 15-ročných a starších bola Sára Niepelová, ktorá vyhrala 400 metrov polohové preteky a na 200 m trati obsadila strieborný stupienok.
Medzi 13- a 14-ročnými chlapcami si Filip Lányi v najlepších osobných výkonoch vyplával druhé miesto na 400 m polohové preteky a bronzový bol na 400 m voľný spôsob a 100 m motýlik.
Medzi 11- a 12-ročnými dievčatami Olívia Ana Šprláková-Zmorová vyhrala 100 a 400 m voľný spôsob, 400 m polohové preteky a na 50 m voľný spôsob a 50 m motýlik si odniesla bronzové medaily.
Jakub Jánsky si vybojoval dve zlaté za 100 m prsia a 400 m polohové preteky v kategórii 12-ročných. Rebeka Buková si odniesla domov štyri strieborné medaily za 50 m znak, 100 m znak, 100 m prsia a 400 m polohové preteky. Dominika Šišková sa po výborných výkonoch postavila na bronzový stupienok na 100 m prsia a 400 m polohové preteky.
V kategórii 10-ročných sa Piešťancom tiež darilo. Kornélia Čačíková zvíťazila v pretekoch na 50 a 100 m znak. Viktória Schedlingová si vybojovala prvé a druhé miesto na 50 a 100 m prsia. Mário Stanček taktiež pekne bojoval a trikrát sa postavil na stupne víťazov – na 100 m prsia získal zlato, 50 m prsia striebro a 50 m motýlik bronz.
Rastislav Čačík obsadil prvú priečku v disciplíne 100 m motýlik. Natália Ertlová sa tešila zo štyroch strieborných medailí po štartoch na 50 a 100 m znak, ako aj na 50 a 100 m motýlik. Medailovú bilanciu zavŕšila Diana Cisárová druhým miestom na 50 m prsia.