Vyskúšali novú trasu a vyzbierali odpadky

  • Spravodajstvo
  • 22. októbra 2017, 11:35
  • Autor:zš

Turisti z miestneho turistického združenia Hora Prašník sa v sobotu 14. októbra vybrali na trasu nového náučného chodníka, ktorý povedie od obecného úradu k prírodnej rezervácii Čerenec cez Tlstú horu, Malú pec, Veľkú pec a končiť bude pri Barónovom hrobe.

V rámci projektu OZ Deti z Prašníka – Turistika – šport pre všetkých, na ktorý získali podporu od Trnavského samosprávneho kraja (výzva Podpora zdravia a prevencie chorôb), dostali všetci turisti nové trekingové palice.
Tie okrem toho, že šetria kĺby, napomáhajú správnemu držaniu tela pri chôdzi a tiež poskytujú väčšiu istotu a stabilitu. Z dotácie zakúpili aj čelové lampy, ktoré turisti využijú najmä teraz, v jesennom a blížiacom sa zimnom období, keď sa skôr stmieva.
Počas turistiky v lese vyzbierali tri vrecia odpadu, čím aspoň malou troškou prispeli k ochrane prírody.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je piatok 26. júna. Tento deň je Medzinárodným dňom proti zneužívaniu drog a nezákonnému obchodovaniu a Medzinárodným dňom OSN…
  • 26.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je utorok 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
  • 23.06.2026, 00:01
  • Dobré ráno, Piešťany!
piatok, 26. júna 2026
Meniny má Adriána, zajtra Ladislav, Ladislava