Novoty na sídlisku Nikola Teslu

 • Spravodajstvo
 • 12. októbra 2017, 08:20
 • Autor:Viera Dusíková

Mamičky s deťmi, ktoré chodievali na pieskovisko detského ihriska na sídlisku Nikola Teslu v Piešťanoch uprostred letných horúčav, nemuseli ani platiť drahý pobyt na slnečnej pláži.

Dosýta im slnko pražilo na hlavy i telá len kúsok od ich činžiakov. Aby sa deťom príjemnejšie hrávalo aj v tropických horúčavách, pracovníci Služieb mesta Piešťany im na začiatku októbra vysadili na okraj ihriska dva listnaté stromy.
Síce to ešte chvíľu potrvá, kým vzniknú košaté koruny, ale za tri-štyri roky nájdu blahodarný tieň aj nad svojimi hlavami pri pečení koláčikov z piesku a stavaní hradov.

Pribúdajú nové prvky na hranie i zeleň.

K listnáčom pribudol na ihrisku ešte jeden stromček – ihličnatý. Zasadili ho práve v miestach, kde sa minulý rok prvýkrát začala z iniciatívy rodičov konať mikulášska nádielka pre deti z činžiakov i rodinných domov obytnej časti zvanej Kanada.
Ak teda budú, tak ako si predsavzali, pokračovať vo svojej dobrovoľnej občianskej aktivite, pod týmto stromčekom bude v decembri pobehovať a deti naháňať bláznivý čertisko a jeho aktivity krotiť nežný anjel, spolu s Mikulášom urobia jeden večer na sídlisku Nikola Teslu čarovnejším a veselším.
A to najlepšie na záver. Po sídlisku sa totiž povráva, že do konca roka mesto chystá kompletnú rekonštrukciu multifunkčného ihriska, ktoré využívajú nielen najmenší futbalisti, ale aj ich tatinovia, keď si chcú „zakopať“.
staré športovisko vynovia.

Do hrdzavých kovových otvorov, kde predtým bývali sieťové koše, hádžu lopty basketbalisti. Dievčatá a chlapci, ktorí milujú vybíjanú alebo volejbal či iné loptové hry, si tu tiež nájdu miesto – a sem-tam aj dieru v hrdzavom plote, kadiaľ im ujde lopta na cestu.
V zime sa tu preháňajú hokejisti. Preto vynovenie tohto ihriska bude vhodným vianočným darčekom pre všetkých obyvateľov. Mesto malo pôvodne vyčlenené financie na vlastnú výstavbu nového areálu pre deti.
„Ušetrené finančné prostriedky, ktoré sme mali vyhradené na výstavbu ihriska, budú použité na obnovu a doplnenie detských ihrísk na Ulici Nikola Teslu a v Kocuriciach. Takisto z týchto vyčlenených peňazí plánujeme doplniť prvky detských ihrísk v areáloch našich materských škôl. Všetko zrealizujeme v tomto roku,“ povedala ešte v júni hovorkyňa mestského úradu Eva Bereczová.

Najnovšie správy

Teplé a suché počasie vyhnalo poľnohospodárov do žatvy o približne dva týždne skôr ako býva zvykom. Netýka sa to však…
 • 21.06.2018, 14:00
 • Spravodajstvo / Región
Vládu nad piešťanským letným kinom si po troch rokoch preberá naspäť príroda. Pôvodný účel, ktorý na desiatky rokov upadol do…
 • 21.06.2018, 10:00
 • Spravodajstvo / Piešťany
„Mestu Piešťany bol schválený ďalší veľký projekt. Na chodníky, osvetlenie a zeleň na Bratislavskej ceste mesto získalo z eurofondov približne…
 • 22.06.2018, 10:00
 • Spravodajstvo / Piešťany
Dnes je sobota 23. júna. Tento deň je OSN dňom verejnej služby, Svetovým dňom hádzanej a Medzinárodným dňom detských dediniek…
 • 23.06.2018, 08:00
 • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dnes je piatok 22. júna. Meniny má Paulína.
 • 22.06.2018, 08:00
 • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava