Jozef Adamec čestným občanom kraja

  • Nezaradené
  • 10. októbra 2017, 10:56
  • Autor:Gabo Kopúnek

Pri príležitosti Dňa Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sa vo štvrtok 5. októbra v trnavskom Divadle Jána Palárika uskutočnilo už po jedenásty raz oceňovanie osobností kraja.

Z rúk predsedu TTSK Tibora Mikuša a podpredsedov Augustína Hambálka, Józsefa Berényiho a Zdenka Čambala si ocenenia prevzali tí, ktorí sa zapísali do dejín, sŕdc a mysli občanov kraja svojou prácou, životnými postojmi a príkladnými činmi. Ako poznamenal Mikuš, je to len slabou odmenou za to, čo vytvorili v prospech občanov kraja a Slovenska.

Športovec a organizátor telovýchovných podujatí Ján Godál (uprostred).

Na slávnosti si najvyššiu poctu – čestné občianstvo prevzal bývalý futbalista a tréner, rodák z Vrbového Jozef Adamec. Rovnaká pocta, ale in memoriam, patrí aj Trnavčanovi Jánovi Krištofíkovi, ktorý sa zaslúžil nielen o rozvoj telovýchovy a TJ Slávia Trnava, ale jeho pričinením bola pred 33 rokmi v Trnave vybudovaná moderná viacúčelová športová hala.
Šéf FS Krakovienka Bohumil Tonkovič si prevzal Pamätný list predsedu TTSK za úspešnú propagáciu kraja na tohtoročných folklórnych majstrovstvách Európy v Bulharsku.

Tohtoročnými laureátmi Ceny TTSK boli z kolektívov Krajský výbor Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Trnava, Fakultná nemocnica Trnava, slovenské futbalové družstvo starostov a Trnavská regionálna komora – SOPK, z jednotlivcov si cenu prevzal významný, medzinárodne uznávaný vedec Pavel Élesztős. In memoriam bola udelená aj vysokoškolskému pedagógovi a spisovateľovi Milanovi Jedličkovi.
Predseda madunického družstva Oliver Šiatkovský (vľavo) a starosta Prašníka Emil Škodáček (vpravo).

Odovzdávali sa tiež Pamätné medaily predsedu TTSK, ktoré si z piešťanského regiónu prevzali starosta Prašníka Emil Škodáček, športovec a organizátor telovýchovných podujatí Ján Godál a predseda PVOD Madunice a tiež Regionálnej poľnohospodárskej a potravinárskej komory v Trnave Oliver Šiatkovský, rodák z Piešťan.

Najnovšie správy

Viacerí vodiči si všimli, že na ceste medzi Drahovcami a Piešťanmi je odstavený osobný automobil. Podľa našich informácií je tam…
  • 14.08.2018, 10:00
  • Spravodajstvo / Región
Dnes je utorok 14. augusta. Meniny má Mojmír.
  • 14.08.2018, 08:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
O majetku mesta rozhodovali poslanci bez prítomnosti verejnosti. Takýto postup odsúhlasilo v úvode augustového zasadnutia piešťanského zastupiteľstva všetkých dvanásť prítomných…
  • 14.08.2018, 11:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava