Piešťany rozstrieľali Trakovice, hetrikom hviezdil Glos

• 28. septembra 2017, 09:41
  • Autor:Tomáš Horký

V ôsmom kole siedmej ligy piešťanskí futbalisti hostili Trakovice netradične na umelej tráve, nakoľko na hlavnom štadióne PFK bol pre zlé počasie z uplynulých dní podmočený terén.

Ani to však nezabránilo Piešťancom, aby dali svojmu súperovi lekciu z efektivity. Futbalisti PFK od začiatku stretnutia ukazovali, kto je na ihrisku pánom. Už v 7. minúte otvoril skóre stretnutia Ján Stachura, ktorý Glosov center umiestnil hlavičkou do brány Trakovíc. Piešťanci pokračovali vo svojej aktivite aj naďalej a po podobnej situácii v 22. minúte zvýšil na 2:0 hlavou Glos. O chvíľu neskôr už viedli o tri góly, keď strieľanú loptu dorazil do brány Gula. Domácim sa do konca prvého dejstva podarilo skórovať ešte raz, gólovú smršť v rozmedzí desiatich minút dokonal v 27. minúte Kusý, ktorý po individuálnej akcii obstrelil brankára hostí a zvýšil na polčasových 4:0.

Najmä v druhom polčase to na ihrisku iskrilo na oboch stranách.

Po zmene strán bol obraz hry podobný. Piešťanci mali absolútnu kontrolou nad hrou a súpera prakticky nepúšťali do šancí. V 55. minúte sa dostal do samostatného úniku kanonier Jozef Glos a strelou k tyči zvýšil na 5:0. Rovnaký hráč mal ešte niekoľko šancí, najvážnejšia zo 72. minúty skončila na brvne. Futbalisti z kúpeľného mesta ostávali aktívni až do konca a v tábore hostí stúpala nervozita, ktorá vyústila do niekoľkých konfliktných situácií. Ani to však domácich nerozhodilo. Asi po dvoch minútach na ihrisku sa v 85. minúte presadil striedajúci Pazderka, ktorý po centri z pravej strany na dvakrát dostal loptu do brány – 6:0.
Gólovú bodku za stretnutím nedal nik iný, než najlepší strelec súťaže Glos, ktorý strelou pod brvno zavŕšil svoj hetrik a pečatil stav na konečných 7:0 pre PFK.
■ Piešťany – Trakovice 7:0 (4:0)
Góly: 7. J. Stachura, 22., 55. a 90. Glos, 25. Gula, 27. Kusý, 85. Pazderka
Zostavy – Piešťany: J. Gula – J. Stachura, Krajčovič, Kusý, C. Stachura, Glos, Dadík, M. Gula, Doktor, Valovič, Korec (Kollár, Pazderka, Kunic), Trakovice: Kollár – Š. P. Chudý, Husár, Bališ, Matúšek, Komarňanský, Mat. Ščasnovič, Chudý, Mar. Ščasnovič, Krajčovič, P. Kubiš (T. Kubiš, Blažo, Radošovský)

Ostatné zápasy:

 Moravany nad Váhom – Dolný Lopašov 5:0 (1:0)

Góly: 11., 59., 71. a 85. Ľ. Miklovič, 63. Jánošík
Zostavy – Moravany: Lamini – I. Jánošík, J. Jánošík, L. Miklovič, Dechet, Jenčík, Ľ. Miklovič, Polák, Strnisko, Hrnčiar, Miškerník (Mišenčík, Štefanec), D. Lopašov: Kúdela – P. Braniša, Buchel, Kunic, Lenghart, Čerňanský, Beblavý, Gula, T. Zemko, Vrbovský, Reško (Ďuračka, A. Zemko, Bobček)
 Borovce – Dubovany 2:0 (2:0)
Góly: 33. Urban, 44. Koprna
Červená karta: 89. Tonkovič (Dubovany)
Zostavy – Borovce: Valo – Michalák, Herceg, O. Macháč, M. Macháč, Dubovský, Moravčík, Machač, Urban, Koprna, Kováč (Tonkovič, Macháč, Herceg, Kolník, Jankech), Dubovany: Tonkovič – Kollár, Boldiš, Ľ. Kusý, O. Lietavec, Masarik, Krajčo, Masaryk, M. Lietavec, Lesaj, Dovičič (Vrbík, Kalaš)
 Veselé – Bojničky 2:0 (1:0)
Góly: 36. a 84. Jurda (druhý z pen)
Zostava Veselého: Strecký – Konečný, Valíček, Urban, Rácz, Bokor, Brucháč, Michalčík, Krajčo, Klúčovský, Jurda (Ľ. Bašovský, Duračka, Beník)
 Pečeňady – Ratnovce 9:1 (5:0)
Góly: 1., 41. a 53. Mitošinka, 16. a 51. Bánovec, 43. Karaba, 45. Žák, 63. Zubčák, 83. Ondrášik – 71. Petrík
Zostavy – Pečeňady: Vidlička – Bánovec, Ščasnovič, Kaľuha, Antal, Jankovič, Žák, Karaba, Zubčák, Mitošinka, Izakovič (Chudý, Ondrášik,
Daniška, Uhlík), Ratnovce: Lukács – Budka, Kopal, M. Bílik, Blaško, Petrík, Paulovič, Jančovič, Pavlovič, Burzík, Boďo (Adamča)
 Prašník – Šípkové 3:3 (0:2)
Góly: 62., 72. a 90. Spál (druhý z pen) – 6. a 77. Kubík, 20. Šalát
Zostavy – Prašník: Líška – Adamec, Gyürke, Spál, Konkuš, Klein, Kubiš, O. Bielik, Balcír, R. Bielik,
Žilka (Pašmík, Matys, Kazík, Bajcar), Šípkové: Hadviga – Obuch, Kolník, Hanuliak, Puvák, Oška, Šalát, D. Koyš, Žák, Kubík, Lago (Stolárik, Petrík, Dúbravský)
 Madunice – Ostrov 2:2 (1:0)
Góly: 44. a 48. Dananai – 79. Jankech, 90. Gagorik
Zostavy – Madunice: Ješko – Kabát, Hargaš, Žuffa, Dananai, Polák, Mesároš, Rusnáčik, Kosa, Rak, Javor (M. Miník, Jadrný, Černek), Ostrov: Hajdín – D. Valo, Legiň, Lukáč, B. Svetlík, Urbánek, Jankech, L. Svetlík, Braško, Gagorik, M. Svetlík (Bartoš, Bubák)