Prvý kvalifikačný zápas o Euroligu ovládli Polkowice

• 27. septembra 2017, 08:48
  • Autor:ts PČ

Piešťanské Čajky neuspeli v prvom zápase kvalifikácie o účasť v skupinovej fáze Euroligy, keď prehrali na domácej palubovke s favorizovaným poľským tímom CCC Polkowice 46:71. O výsledku bolo prakticky rozhodnuté už po prvom polčase, ktorý sa skončil výsledkom 13:37. Odveta je na programe 29. septembra v Polkowiciach.

Piešťanky nastúpili na prvý euroligový duel v klubovej histórii s cieľom čo najviac znepríjemniť Polkowiciam život, no od začiatku za svojím súperom zaostávali vo všetkých činnostiach. Hostky si už do konca prvej štvrtiny vytvorili 17-bodový náskok.

Na začiatku druhej síce Čajky znížili na 8:21, Polkowice však potom 12-bodovou šnúrou definitívne pochovali šance domácich na prijateľný výsledok. V ďalších dvoch štvrtinách Poľky už kontrolovali vývoj zápasu a nedovolili Piešťankám skresať manko.

Piešťanské Čajky – CCC Polkowice 46:71 (4:21, 9:16, 17:15,16:19)

Piešťanské Čajky: Páleníková 14, Bartáková 10, Kašpárková 8, Smith 6, Slamová 6 (Dudášová 2, Boyd, Jakubcová, Letková). Tréner: Martin Pospíšil

CCC Polkowice: Plaisance 21, Clark 13, Spanou 8, Sandric 8, Dikaioulakou 2 (Stankiewicz 5, Gala 6, Gajda 8, Leciejewska, Idziorek). Tréner: George Dikaioulakou.

TH: 21/14 – 21/16. Trojky: 4 – 7. Fauly: 21 – 21. Divákov: 620.