O šport v Piešťanoch nie je núdza

  • Mladí dnes / Školy
  • 13. septembra 2017, 01:20
  • Autor:Samuel Gavač

Takto to vidím z môjho pohľadu ja. Len sa zamyslite. Máte záujem zamerať sa na individuálne športy? Nech sa páči, mekka slovenského tenisu sa nachádza priamo v Piešťanoch. Dominika Cibulková, semifinalistka tohtoročného Wimbledonu Magdaléna Rybáriková, v mužskom zastúpení je to Lukáš Lacko a Marián Vajda. Všetky tieto športové osobnosti začínali práve v Piešťanoch.

Ak sa naopak chcete sústrediť na kolektívne športy, možnosti Piešťan sú v tomto ešte širšie ako v predchádzajúcej kategórii. Florbal, basketbal, volejbal, hokej, no a v neposlednom rade futbal. Na piešťanských trávnikoch totiž vyrastal aj kanonier slovenskej futbalovej reprezentácie Filip Hološko.

Samuel Gavač má 15 rokov, býva v Piešťanoch a navštevuje Bilingválne slovensko-španielske gymnázium v Novom Meste nad Váhom.

Nebaví vás šach? Žiadny problém. V čerstvo založenom Rugby Union Club Piešťany vás radi privítajú do už teraz rapídne rozrastajúceho sa kádra. Všetky športy, ktoré som vám doposiaľ prezentoval, sú krásne, ale určite mi dáte za pravdu, že počas slnkom zaliatych letných dní nie je nič krajšie a lepšie ako vodné športy. V Piešťanoch do tejto skupiny zaraďujeme vodné pólo, plávanie, kanoistiku, veslovanie a v Ratnovskej zátoke si môžete vyskúšať vodné lyžovanie.
Milí priatelia a čitatelia, nie je to úžasné? Pre mňa áno. Pretože nie každé mesto na Slovensku disponuje takýmito športovými vymoženosťami a nie všetky sa môžu pýšiť odchovaním toľkých športových talentov. Podľa mňa si to nielenže musíme vážiť, chrániť a neustále podporovať, ale taktiež napomáhať našim najmladším a snažiť sa, aby si aj v ich srdci šport našiel miesto.

Najnovšie správy

Dnes je streda 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2018, 08:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dobrovoľný hasičský zbor Pobedim má síce kategorizáciu s označením „A“, no relevantné „áčko“ nekoluje v žilách všetkým členom. Podaktorí disponujú…
  • 20.06.2018, 18:00
  • Spravodajstvo / Región
Ako v Kocúrkove. Inak sa ani nedá nazvať toto dielo staviteľa, ktorý realizuje rekonštrukciu chodníka lemujúceho mestský park a Winterovu…
  • 20.06.2018, 10:00
  • Spravodajstvo / Piešťany
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava