Letná škola gymnazistov nesklamala

  • Mladí dnes
  • 6. septembra 2017, 07:58
  • Autor:pap

Nápad riaditeľky piešťanského gymnázia Miroslavy Hankovej pripraviť Letnú školu 2017 sa stretol s podporou učiteľov a záujmom čerstvých gymnazistov – prvákov.

A tak od 21. do 25. augusta prichádzalo každé dopoludnie 42 študentov na Gymnázium Pierra de Coubertina a spolu s učiteľmi sa venovali slovenčine, angličtine, matematike a chémii.
Nádejní gymnazisti na záverečnej hodine slovenčiny trénovali vyjadrenie názoru a argumentovanie. Takto zhodnotili letnú školu:
■ Každý, kto si dá 2 a 2 dokopy, zistí, že je to tu preňho dôležité. Prísť na gympel cez prázdniny na 5 dní a zistiť, ako to tu funguje, je na nezaplatenie…
■ Chcel som si najmä zopakovať chémiu, lebo sa mi v nej nedarí, ale letná škola mi priniesla aj nové vedomosti zo slovenčiny. Zopakoval som si angličtinu, navyše som získal niekoľko kamarátov!
■ Letná škola mi ukázala, aký bude život stredoškoláka. A páčilo sa mi, ako sme v našej skupine celý týždeň spolupracovali.
Navrhoval by som pridať ďalšie predmety – dejepis, fyziku, nemčinu, ruštinu…
■ Páčilo sa mi spojenie užitočného učenia sa s príjemným prístupom učiteľov a zaujímavým aj zábavným spôsobom výučby.
■ Pomohli mi pracovné listy, ktoré nám učitelia pripravili.
■ Zopakoval som si rovnice, mocniny, anglické predložky, veľa z literatúry a chémie…
■ Letná škola je zaujímavá skúsenosť. Som smelšia, viem, čo mám očakávať, a tak sa mi bude na gympli ľahšie začínať.
Úspešnosť letnej školy potvrdili jej účastníci: „Oceňujeme tento nápad, ďakujeme gymnaziálnym učiteľom, že sa nám venovali cez prázdniny, zbavili nás neistoty a pomohli nám so začiatkom na gympli. Odporúčame aj budúcim prvákom, aby využili možnosť zažiť na vlastnej koži budúcu Letnú školu 2018.“

0 Shares

Najnovšie správy

Zásluhu, že sa muž našiel, majú policajti z Jaslovských Bohuníc a dobrovoľní hasiči.
  • 05.06.2020, 14:43
  • Krimi / Piešťanský týždeň / Spravodajstvo
sobota, 6. júna 2020
Meniny má Norbert, zajtra Róbert