Vodáci s desiatimi zlatými medailami

• 28. augusta 2017, 16:59
  • Autor:T. Rybanská

Na piešťanskej Sĺňave sa počas víkendu 19.-20. augusta uskutočnili tradičné preteky v rýchlostnej kanoistike Pohár SNP, posledné bodované v tejto sezóne v rámci Slovenského pohára. Krásne výsledky, najmä desať zlatých medailí, sú odmenou za celoročnú prípravu a chuť mladých športovcov merať si svoje sily a vyhrávať.

Medzi mužmi bol najlepší v K1 na 500 i 1000 metrov Piešťanec Matej Michálek štartujúci za ŠCP Bratislava. Piešťanská najsilnejšie zastúpená kategória 14-ročných chlapcov v K1 na 500 a 1000 m tak ako počas celej sezóny „vymietla“ všetky tri medailové miesta: Daniel Rybanský bol dvakrát zlatý, Samuel Podhradský dvakrát strieborný, Matej Današ dvakrát bronzový a získal tiež dve druhé miesta v K2. Dvojkajak Rybanský – Podhradský s prehľadom vyhral aj kategóriu K2 na 500 i 1000 m.
Kanoistka Silvia Moračíková získala zlato v C1 kadetiek na 500 aj 1000 m, rovnako ako kajakárky Timea Henry a Nicol Šútovská, a zaradila sa medzi Olympijské nádeje. Dve prvenstvá vybojovala v C1 medzi 13-ročnými dievčatami na 500 i 1000 m Tamara Balážová.
Ďalšie pódiové umiestnenia:
■ Striebro: Timea Henry a Nicol Šutovská – K2 kadetky 1000 m, Alexandra Lehutová – C1 13-ročné dievčatá 1000 m, Romana Švecová – K1 12-ročné dievčatá, Michal Szobolovszky – C1 14-roční chlapci 500 m, Tatiana Trakalová – K1 13-ročné dievčatá 500 m
■ Bronz: Michal Szobolovszky – C1 14-roční chlapci 1000 m, Tatiana Trakalová – K1 13-ročné dievčatá 1000 m, Martin Chalás – K1 13-roční chlapci, Michal Polakovič – C1 juniori 500, 1000 m (2x), Michal Lenický – C1 muži 500, 1000 m (2x)
Najkrajším a najmilším pretekom býva KRPEC CUP, v ktorom sa odvážne pustia na vodu tie najmenšie deti. Aj tu sme mali víťaza – Mateja Jurča. K záveru pretekov patrí tradične štart v kategórii K2 MIX, kde si s radosťou sadnú do kajakov také kombinácie pretekárov, ktoré sa na vode nikdy nestretnú, napríklad sestra s bratom, otec s dcérou, veterán s nováčikom a kanoista s kajakárkou.