Pre deti s rakovinou vyzbierali 3770 eur

 • Šport / Tenis
 • 23. augusta 2017, 08:36
 • Autor:ts, th

V piešťanskom HS Centre sa v sobotu uskutočnil prvý ročník charitatívneho mediálneho tenisového turnaja Play 4 Charity. Akcia sa uskutočnila pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku. Celkovo sa podarilo vyzbierať 3770 eur a peniaze poputujú neziskovej organizácii Deťom s rakovinou.

Majstri sveta v hokeji Peter Bondra a Rastislav Pavlikovský, hráč NHL Marek Hrivík, bývalí futbalisti Miroslav Karhan a Ľubomír Luhový, choreograf Ján Ďurovčík, herec Marián Slovák a ďalší v sobotu vytiahli tenisovú raketu, aby podporili dobročinnú akciu. „Počas akcie sa nám vďaka podpore účastníkov aj ľudí, ktorí sa prišli pozrieť priamo do tenisového areálu HS Centra, podarilo vyzbierať sumu 3770 eur, ktorá pomôže malým bojovníkom a ich rodinám,“ konštatoval Ivan Rudolf, hlavný organizátor a majiteľ usporiadateľskej agentúry W.R.P.R.

Zdolaní finalisti Matthias Setele (druhý zľava) a Miroslav Karhan (tretí zľava).

Strelec zlatého gólu z majstrovstiev sveta vo švédskom Göteborgu P. Bondra prišiel na charitatívnu akciu z Popradu, kde momentálne dovolenkuje. „Je dobré sa stretnúť s úspešnými ľuďmi aj mimo športového sveta. Navyše má akcia charitatívny rozmer, preto je dôležité nezabudnúť pomáhať druhým. Vždy sa rád zúčastním na takejto akcii, najmä ak slúži dobrej veci,“ povedal Bondra tesne po exhibícii osobností, na ktorej sa zúčastnili v Tíme Bondra aj R. Pavlikovský, M. Hrivík, moderátorka Danka Strculová, hokejista Ivan Dornič a majster sveta v MMA Attila Végh.
Zápasník MMA Atilla Végh počas autogramiády.

Proti nim nastúpil Tím Karhan na čele s bývalým slovenským futbalovým reprezentantom M. Karhanom, ďalej s generálnym riaditeľom televízie Markíza Matthiasom Settelem, hercom M. Slovákom, bývalým futbalistom Ľ. Luhovým, hokejovým trénerom Ľubom Pokovičom a tenistom Kamilom Čapkovičom. Karhanovci napokon v exhibícii zvíťazili 9:4.
Vo finále turnaja zvíťazili v dramatickom zápase Jozef Šatara a Rudolf Geri nad dvojicou Karhan-Settele 7:5.
Bývalý futbalista Ľubomír Luhový s hercom Mariánom Slovákom.

Choreograf Ján Ďurovčík a hokejista Marek Hrivík s radosťou rozdávali podpisy.

Výťažok z akcie pôjde neziskovej organizácii Deťom s rakovinou, ktorá funguje na klinike detskej hematológie a onkológie DFNsP v Bratislave. „Srdečne ďakujeme organizátorom aj zúčastneným za rozhodnutie podporiť týmto turnajom našu organizáciu a prispieť na rekonštrukciu detskej onkológie, konkrétne lôžkovej časti pre malé deti. Je nesmierne dôležité, aby sa detskí pacienti s rakovinou liečili v bezpečnom prostredí,“ uviedla prednostka kliniky Alexandra Kolenová a doplnil ju člen správnej rady a zakladateľ n.o. Deťom s rakovinou Peter Mitura: „Veľmi pekne ďakujeme organizátorom podujatia i všetkým osobnostiam. Peniaze použijeme na rekonštrukciu lôžkového oddelenia pre malé deti do osem rokov. Chceme inštalovať vzduchotechniku, ktorá chýba, je veľmi potrebná pre filtrovanie vzduchu, kompletne prebudovať izby na tzv. intermediárne, kde budú aj deti vo vážnom stave v bezpečí.“
Legendárny hokejista Peter Bondra prekypoval dobrou náladou.

Bývalý futbalový reprezentant M. Karhan ukázal svoje tenisové zručnosti.

Najnovšie správy

Dobrovoľný hasičský zbor Pobedim má síce kategorizáciu s označením „A“, no relevantné „áčko“ nekoluje v žilách všetkým členom. Podaktorí disponujú…
 • 20.06.2018, 18:00
 • Spravodajstvo / Región
Vládu nad piešťanským letným kinom si po troch rokoch preberá naspäť príroda. Pôvodný účel, ktorý na desiatky rokov upadol do…
 • 21.06.2018, 10:00
 • Spravodajstvo / Piešťany
Dnes je štvrtok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
 • 21.06.2018, 08:00
 • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Teplé a suché počasie vyhnalo poľnohospodárov do žatvy o približne dva týždne skôr ako býva zvykom. Netýka sa to však…
 • 21.06.2018, 14:00
 • Spravodajstvo / Región
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava