Oravcová a Masár sa v Španielsku nestratili

• 15. augusta 2017, 15:29
  • Autor:lm

Španielske mesto Seseňa hostilo v prvý augustový týždeň najlepších európskych a afrických vodných lyžiarov do 17 rokov. Za účasti pretekárov z 25 krajín sa tu konali majstrovstvá Európy a Afriky vo vodnom lyžovaní za vlekom.

Zo Slovenska na tieto preteky splnili nominačné limity len dvaja lyžiari Zuzana Oravcová a Adam Masár z KVL Piešťany.
Z nekonečných rozjázd sa do finálovej dvanástky dostala len Oravcová, ktorá v osobnom rekorde jedna bója na 13-metrovom lane nakoniec obsadila 12. miesto. V skokoch si zlepšila svoj osobák na 28,5 metra s 13. miestom, v trikoch bola 19. a v kombinácii sa umiestnila na 11. priečke.
Od Masára sa čakalo finále v jeho najsilnejšej disciplíne – v skokoch, keď v meranom tréningu skočil neoficiálnych 49 m, čo by bolo na umiestnenie v prvej päťke. V pretekoch mal však smolu a pri prvom skoku sa mu roztrhla hrazdička a skočil len 42,8 m a finále mu ušlo o 30 centimetrov. Nakoniec sa umiestnil na 13. priečke. Masár skončil v trikoch štrnásty, v kombinácii pätnásty a v slalome na 39. mieste.
Na vedľajšom jazere sa zároveň konali rovnaké majstrovstvá, ale v kategórii do 21 rokov, a tak aj mladší, ktorí mali limity, mohli súťažiť so staršími. Tu sa od našich nečakali prenikavé umiestnenia, ale Masár si urobil osobné rekordy v skokoch (45 m), v trikoch (3390 b) a obsadil 18., respektíve 20. a v kombinácii 16. miesto. Oravcová si zlepšila o 20 cm svoj osobák v skokoch a skončila 18., v trikoch 21., slalome 26. a v kombinácii na 14. priečke.