Kanoistka Valová najúspešnejšia

• 11. augusta 2017, 07:32
  • Autor:Tomáš Horký

Lucia Valová z ŠK KAJAK Moravany nad Váhom veľmi úspešne reprezentovala Slovensko na Európskom festivale mládeže EYOF v Györi.

Podujatie je hodnotené ako olympiáda medzi seniormi. Mladej kanoistke sa podaril dosiahnuť skvelý výsledok, z Maďarska si odniesla jednu zlatú a dve strieborné medaily a stala sa najúspešnejšou športovkyňou celej výpravy.
Zlato vybojovala L. Valová spolu s Eduardom Strýčkom v kategórii C2 mix na 200 metrov s časom 44,053 sekúnd. Táto dvojica porazila v superfinále tím z Ukrajiny v zložení Putninová, Kirpik, Bielorusov Zhukovú a Shakhnitského i maďarskú dvojicu Molnárová, Horváth.

Lucia Valová uspela v kategórii C2 spolu s Eduardom Strýčkom.

„Táto disciplína sa bežne nejazdí, prišli s ňou organizátori EYOF, a preto sme zo začiatku veľmi nevedeli, čo môžeme od zohrania Lucie s Edom očakávať. Nemali toho spolu veľa najazdené, boli spolu len párkrát. Ale obidvaja sú veľké talenty, čo dokazujú aj ich individuálne jazdy, vo finále ukázali tiež výbornú súhru,“ zhodnotil výkon svojich zverencov tréner Marián Ostrčil, bývalý slovenský olympionik. Úspešná dvojica sa predstavila aj v kategórii C2 mix na 500 m, kde skončili na štvrtom mieste.
Nádejná slovenská olympionička Valová vybojovala okrem zlatej medaily aj dve striebra. V dievčenskej kategórii C1 na 200 m prešla dráhu za 51,859 s, predbehla ju však Ruska Vazhinskaia. Úspešná bola i v kategórii C1 na 500 m, kde si druhé miesto vyslúžila časom 2:20,960 minúty.