Čistejšie ulice bez ľudskej námahy

  • Spravodajstvo
  • 10. augusta 2017, 05:18
  • Autor:

Nahradí prácu aj dvoch desiatok aktivačných pracovníkov. Takúto hodnotu prináša do Vrbového nové technické vozidlo, ktoré bude v meste polievať, vysávať a zametať ulice. Mesto ho kúpilo za približne 170-tisíc eur s DPH, pričom stotisíc získalo z eurofondov.

„Nás vlastne vyšlo vozidlo aj s DPH na približne 70-tisíc eur, čo je podstatnejšie menej, než boli iné ponuky,“ uviedol Marián Šmacho, vedúci Útvaru miestneho hospodárstva (ÚMH) mesta Vrbové, kde majú kolesový komunálny traktor Holder C270 v majetku. Narážal tak na internetové dezinformácie, že mesto kúpilo vozidlo draho a že sa niekde „stratilo“ stotisíc eur. „Auto sme, navyše, kúpili spolu s príslušenstvom – polievacia cisterna a zametacia nadstavba, ktoré sú najdrahšie. Plánujeme dokúpiť aj zimnú výbavu na posyp a odhŕňanie snehu, čo sú oveľa lacnejšie položky a nezaťažia tak mestský rozpočet,“ dodal M. Šmacho.
Na ÚMH majú Holder od 21. júla a zatiaľ sa zamestnanci zaúčajú s ním pracovať. Snažia sa vychytať všetky „muchy“, ktoré ich môžu pri prevádzke zastihnúť. „Za nevýhodu stroja zatiaľ považujeme skutočnosť, že ak zmetie väčšiu nečistotu, napríklad slamu po družstevníkoch, upchajú sa mu sitá a vodič musí ísť vyprázdniť zásobník a prefúknuť sací agregát. Ale aj napriek tomu bude Holder pre mesto prínosom. Už len v tom, že nemusíme zháňať na zametanie mesta vyše 20 aktivačných pracovníkov, dnes vystačia na čistenie štyria takíto zamestnanci,“ poznamenal vedúci strediska.

Najnovšie správy

Dnes je piatok 20. júla. Meniny má Iľja, Eliáš.
  • 20.07.2018, 08:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Obyvatelia piešťanských sídlisk sa z času na čas stretávajú s nepríjemným problémom. Tým sú preplnené nádoby na separovaný odpad, a…
  • 20.07.2018, 09:00
  • Piešťany / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava