Hudobný tip: Best Coast – Crazy For You

  • Kultúra a spoločnosť
  • 28. júla 2017, 09:58
  • Autor:Michael Papcun

V rubrike Hudobný tip predstavujeme albumy, ktoré stoja za vypočutie. Vyberáme tituly, ktoré sú zaujímavé po hudobnej i po koncepčnej stránke.

K letným láskam a vychladeným nápojom neodmysliteľne patria bezstarostné obrazy západnej pop-kultúry 60. a skorých 70. rokov. Práve z atmosféry obdobia Pet Shop Boys alebo Fleetwood Mac vyviera duch retro debutu skladateľského dua Bethany Cosentino a Bobbra Bruna z roku 2010.

Návrat k limonádovej vintage esencii letargického surfovania po gitarových pražcoch ozvláštňuje špinavší a naliehavejší garážový zvuk. Kreatívne narábanie s jeho možnosťami odďaľuje hudbu Best Coastu od obyčajného kopírovania starých pop-rockových archívov.
Crazy For You je nostalgickou tvárou leta, rekonštruovaného v estetike záberov z polaroidového fotoaparátu. Zo smutnejších chvíľ a starostí sa stávajú amulety, vďaka ktorým môžeme svojim priateľom vyrozprávať záživné príbehy. Na Crazy for You sa skrátka všetko v dobré obracia.

Kalifornské snívanie nebolo ešte nikdy podmanivejšie. Gitarová lyrika zľahka unášaná prúdom po premiešanej hladine popovej a nezávislej hudby je ideálnym miestom na zotrvanie počas neskorých letných popoludní a večerov.

0 Shares

Najnovšie správy

Vláda pod vedením Igora Matoviča nariadila nosiť povinné rúško na verejnosti. Skontrolovať, či toto nariadenie spĺňajú aj ľudia bez domova,…
  • 31.03.2020, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 31. marca 2020
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo