V sobotu sa opäť bežalo nočnými Piešťanmi

  • Šport / Ostatné športy
  • 18. júla 2017, 12:21
  • Autor:T. Horký

Takmer 250 bežcov si spríjemnilo sobotný večer športovaním a postavilo sa na štart Night City Run Piešťany. Vydarenú športovú akciu doplnili aj kultúrne vložky a športovcov po výkonoch zabavili skupiny Gladiátor, Double Trouble či Coverage.

Night City Run, ktorého trať viedla takmer cez celé centrum mesta, odštartoval o 20.45 h na Námestí slobody. Na štart sa postavili bežci, ktorí si zmerali sily na päť a desať kilometrov.

Na kratšej vzdialenosti medzi ženami dominovala Erika Zemanovičová časom 21:06 min. a medzi mužmi Denis Horil, ktorý zvládol trať v čase 18:26. V kategórii žien nad 40 rokov zvíťazila Katarína Drahovská (19:40) a medzi mužmi nad 40 rokov triumfoval Eduard Kučkovský (19:16).

Na dlhšej 10-kilometrovej trati si pre víťazstvo v ženskej kategórii dobehla Jana Úradníková s časom 39:18 min. a z mužských bežcov sa najviac darilo piešťanskému triatlonistovi Ondrejovi Kubovi (34:00). V kategórii nad 40 rokov patrí víťazstvo medzi mužmi Jozefovi Jurčíkovi (36:49) a medzi ženami Jane Kleskeňovej (41:07).

Podujatie sa nieslo v priateľskej a športovej atmosfére a chválili si ho aj zúčastnení bežci. Jedným z nich bol piešťanský triatlonista O. Kubo: „Tieto preteky som absolvoval už tretíkrát. Ich úroveň je z roka na rok vyššia. Trať je pekná a ide cez celé mesto. Je tu veľa zákrut, ktoré trošku spomaľujú, ale na druhú stranu je to úplná rovina. Aj počasie počas večera je lepšie, keďže nie je tak teplo. Vždy ma lákajú preteky doma, či už Night City Run, alebo aj okolo Sĺňavy. Sú to behy, na ktoré, keď môžem, vždy rad prídem.“

S celkovým priebehom podujatia i účasťou takmer 250 bežcov bola spokojná aj organizátorka Night City Run Piešťany Jana BeňačkováŠtefečková: „Ďakujem všetkým, čo prišli behať a povzbudzovať, spravili ste super atmosféru! Všetko išlo ako po masle vďaka skvelým pomocníkom. Ale vždy sa niečo nájde. Pri registrácii nám ukradli štyri medaily, ale vyriešili sme to. Samozrejme, že sa budeme snažiť spraviť to na budúci rok ešte lepšie. Kto by chcel pokračovať v pretekaní, najbližšie sa môžete tešiť na akvatlon, ktorý bude 3. septembra na Lodenici.“

VÝSLEDKY


5 km:

■ Muži: 1. Denis Horil, 2. Andrej Čelín, 3. Martin Sarvaš

■ Muži nad 40 rokov: 1. Eduard Kučkovský, 2. Henrich Pršek, 3. Juraj Horil

■ Ženy: 1. Erika Zemanovičová, 2. Lenka Macháčová, 3. Jana Zahradníková

■ Ženy nad 40 rokov: 1. Katarína Drahovská, 2. Alexandra Karniková, 3. Mária Rodáková

10 km:

Muži: 1. Ondrej Kubo, 2. Peter Mikoláš, 3. Pavol Masaryk

■ Muži nad 40 rokov: 1. Jozef Jurčík, 2. Pavol Žažo, 3. Štefan Hupko

■ Ženy: 1. Jana Úradníková, 2. Martina Burzová, 3. Mária Nerádová

■ Ženy nad 40 rokov: 1. Jana Kleskeňová, 2. Zuzana Stoličná, 3. Zuzana Morávková

0 Shares

Najnovšie správy

streda, 30. septembra 2020
Meniny má Jarolím, zajtra Arnold