Vrbovské vetry klebety o daždi rozfúkali

  • Kultúra a spoločnosť
  • 17. júla 2017, 16:50
  • Autor:Gabo Kopúnek

Čakanie na 13:14 sa Jobusovcom
vyplatilo. Ak sa by totiž
program tohtoročného festivalu
Vrbovské vetry začal o sekundu
skôr ako vlani, určite
by koncerty skupín i sprievodný
program atakovala nejaká tá
prietrž mračien. Takto na návštevníkov
i interpretov na futbalovom
štadióne vo Vrbovom
po celý čas svietilo slniečko. A
ak aj sem-tam spadli nejaké tie
kvapky, tak padali len na lenivcov,
ktorým sa nechcelo ísť do
občerstvovacích boxov.

Predseda festivalu Húpací koník dal v tomto roku v úvode 11. ročníka priestor koncertovať jednočlennej skupine ABUSUS, ktorá na festivalčeku krstila svoje štvrté CD. Krstným otcom nebol nik iný ako zvlnený studený front, ktorý sa vrtel nad Vrbovým. Ako prezradil frontman Braňo Jobus, skupina sa rozpadne vtedy, ak na jej koncert nik nepríde.

To sa ale zrejme nikdy nestane, lebo skupina, a tiež iné hudobné formácie bratov Jobusovcov, majú početnú divácku kulisu. Tá sa ešte rozrastala príchodom prvých hudobných telies na pódium, takže po vystúpení Saténových rúk a zoskupenia Dorota Nvotová, Kubo Ursíny a Talent Transport už bolo na pľaci riadne horúco. Vrieť to začalo festivalovou stálicou Chiki liki tu-a a gradovalo v rytme Billy Barmana.

Aby sa hostia veľmi neunavili pred večernou šou, organizátori ich ochladzovali presunmi na Stage 0, kde mohli byť svedkami dostihov Veľká vrbovská na hojdacích koníkoch, divákmi súťaže Formule 0 v „šulganí“ plastových autíčok či fanúšikmi športových výsledkov v plastovej megalukostreľbe. Kým v dostihoch a na pretekárskej dráhe dominoval Srb Dejan Vasilkovič, lukostreľbu na „hajzlový dekel“ najlepšie zvládlo trio dievčat z Bratislavy.

Nočný program odštartovala hlavná hviezda festivalu – česká rocková legenda Stromboli v pôvodnom zložení. Pribúdajúce roky jej členov na kvalite vôbec neubrali, skôr naopak, takže Bára Basiková i Michal Pavlíček neostali svojej povesti nič dlžní. Kým návštevníkov festivalu nerozohnala do stanov a príbytkov posledná skladba polnočného koncertu zoskupenia ZVA 12-28 Band, zabávali sa ešte aj na vystúpení skupiny Švihadlo.

Keďže Braňo Jobus a Whisky hneď popoludní festivalový ventil dobre otvorili i zatvorili, po celý čas tentoraz nezapršalo. Veď inak by sa to popoludňajšie zvonenie: „Radosť a šťastie tomu, kto začuje zvuk tohto zvonu,“ minulo účinkom.Občerstvenie pre personál sa líšilo od toho festivalového.Dokonca aj Braňo Jobus si pochutnával na šnicelkách (na fotke s Pánom bratom a Whiskym, spoluorganizátormi).Najvyšší stupeň pre  víťazov dvakrát obsadil Dajan Vasilkovič zo Srbska.Braňo Jobus krstil aj štvrté CD jednočlennej skupiny ABASUS.Veľká vrbovská na hojdacích koňoch.K festivalu neodmysliteľne patria aj pekné dievčatá.


Skupina Billy Barman.Plastovú megalukostreľbu chlapi nezvládli, vyhrali ju dievčatá z Bratislavy.Bára Basiková si našla čas aj pre fanúšikov.


Hlavným ťahákom Vrbovských vetrov bola česká rocková legenda Stromboli.

0 Shares

Najnovšie správy

V aktuálnom vydaní Piešťanského týždňa, ktorý je v predaji od utorka nájdete množstvo najmä regionálnych udalostí.  
  • 31.03.2020, 09:29
  • Kraj / Piešťany / Spravodajstvo / Región
Vláda pod vedením Igora Matoviča nariadila nosiť povinné rúško na verejnosti. Skontrolovať, či toto nariadenie spĺňajú aj ľudia bez domova,…
  • 31.03.2020, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 31. marca 2020
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo