Mladí vodní motoristi súťažili na Sĺňave

• 14. júla 2017, 12:49
  • Autor:B. Janošíková

Na Sĺňave v Klube vodného motorizmu a vodných športov (KVMVŠ) Piešťany sa počas poslednej júnovej soboty konalo ďalšie kolo Formuly Future, teda súťaže mladých vodných motoristov. Deti boli rozdelené do troch kategórií podľa veku. Na štart sa postavilo 19 detí z rôznych klubov: OVM Malacky, KMV MA-JAK Malacky, ŠK Viking Medveďov, H2O Motosport Piešťany, SJ Sport Malacky a, samozrejme, nechýbali ani zástupcovia domácich, teda KVMVŠ. Deti súťažili vo viazaní uzlov a v slalome na vytýčenej trati na Sĺňave,
samozrejme, na motorovom člne.

V triede Delfín sa na prvej priečke umiestnila Alžbeta Rakšányová z KMV MA-JAK Malacky so ziskom 800 bodov, na druhej Alexandra Drličková (H2O Motosport Piešťany/600) a na tretej Adrian Maďarič (OVM Malacky/394). Medzi staršími žiakmi, teda v Triede 3-4-5, o „chĺpok“ zvíťazil Oliver Šíra (OVM Malacky/700), na druhom mieste skončil Jakub Veselý (H2O Motosport Piešťany/700), tretí bol Patrik Ondrejka (KVM MA-JAK Malacky/450).