Rybáriková prehrala v semifinále s Muguruzovou-Blancovou

 • Šport / Tenis
 • 13. júla 2017, 21:42
 • Autor:SITA/red

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková prehrala za 64 minút 1:6, 1:6 so Španielkou Garbine Muguruzovou-Blancovou nasadenou ako štrnástou v stretnutí štvrtkového semifinále dvojhry žien na treťom grandslamovom turnaji sezóny Wimbledone v Londýne.

"Ak by mi niekto pred turnajom povedal, že budem v semifinále, brala by som to všetkými desiatimi. Ak by mi niekto pred semifinále povedal, že v ňom prehrám 1:6, 1:6… Samozrejme, takto krátko po prehre mi nie je práve hej, pociťujem sklamanie. Celkovo je to však skvelé. Ak už som neuspela, tak takto je to možno lepšie ako prípadných 6:8 v treťom sete. Také tesné to však dnes veru nebolo… Súperka si kompletne zaslúžila víťazstvo. Rada by som si nabudúce počínala lepšie – aj kvôli publiku. Zopakujem však: ak by mi niekto pred turnajom povedal, že zájdem takto ďaleko, neprotestovala by som. Nepochybne mám za sebou vydarené podujatie," povedala Rybáriková podľa portálu WTA.

"Musím uznať, že Garbine odohrala úžasný zápas. Azda nikdy som ju nevidela hrať takto dobre. Samozrejme, ja som na začiatku bola trochu nervózna. Ona sa do toho hneď oprela, hrala veľmi rýchlo. Nedala mi veľa šancí čosi s tým urobiť. Pomaly každý jej úder mal takú dĺžku, že ma ním k ničomu nepustila. Premožiteľke gratulujem a želám jej všetko dobré na finále. Dnes bola favoritka, a preto pod väčším tlakom ako ja, napospol sa očakávalo jej víťazstvo. Zvládla to absolútne vynikajúco. Ja som túžila odohrať kvalitný zápas, aby si to publikum mohlo užiť. Nemyslím si, že sa mi to podarilo, išlo to bleskovo," povzdychla si Rybáriková podľa webu turnaja.

"Dnes to bol pre mňa ťažký deň. Snažila som sa zahrať najlepšie, ako som vedela, ale, žiaľ, dnes to nešlo. Naopak, Garbine hrala famózne, patrí jej veľká gratulácia a veľa šťastia vo finále. Ešte raz chcem všetkým poďakovať za obrovskú podporu, veľmi si to vážim. Semifinále je krásne," uviedla Rybáriková na svojom oficiálnom prezentačnom facebooku a pripojila aktuálnu spoločnú fotografiu so švajčiarskym tenistom Rogerom Federerom.

"Bez diskusie som zahrala veľmi dobre. Magda je nesmierne talentovaná hráčka, má za sebou skvelý turnaj. Ja som však vstúpila na kurt so super sebavedomím. Určite mi dnes pomohlo, že v porovnaní so súperkou som už mala skúsenosti so súbojmi takejto dôležitosti. Dúfam, že mi to takto vydrží aj na posledný zápas a ten dopadne v môj prospech. Ťažko sa mi porovnáva moja terajšia forma s tou, ktorú som mala vlani pri celkovom triumfe na Roland Garros. Na Wimbledone som si finále už zahrala, moja terajšia trénerka Conchita Martínezová v ňom dokonca uspela. Vie teda, ako na to, už dva týždne mi dáva cenné rady. Jej prítomnosť v mojom zázemí sa zatiaľ ukazuje ako mimoriadne prospešná a verím, že to bude platiť aj na sobotu. Postup do grandslamového finále je vždy veľkolepou udalosťou. Bez ohľadu na meno súperky túžim po víťazstve," povedala Muguruzová-Blancová v interview pre organizátorov.

"Nič som neočakávala, lebo nikdy neviete, ako sa to bude vyvíjať. Videla som súperku v predchádzajúcich zápasoch, vnímala som, že si počína veľmi dobre. Jediné, s čím som vopred rátala, bolo, že chcem byť čo najlepšie pripravená. Možno konečný výsledok vyznieva oveľa hladšie, než to bolo na kurte v mnohých gemoch. Uznávam, že to mohlo vyzerať jednoducho, ale vnútri to tak počas zápasu necítite. Ani pri skóre 6:1, 4:1 či dokonca 6:1, 5:0 to vrenie neustáva. Usilovala som sa teda zachovať si chladnú hlavu a brať na zreteľ, že kým mi súperka nepodá ruku, nie je to moje. Pre mňa je neskutočné byť tu v ďalšom finále. Pred dvoma rokmi som v ňom prehrala, teším sa teda na nadchádzajúci pokus dopadnúť inak,"
vyhlásila Muguruzová-Blancová podľa webu WTA a smerom k sobote dodala: "Ak to bude Venus, už tu triumfovala päťkrát. Vie teda, ako na to vo wimbledonských finále. Kontová je obrovsky motivovaná. Navyše, je doma, hrá vynikajúco, tiež by bola nebezpečnou protivníčkou."

Obe aktérky semifinále nastrieľali tri esá, na dvojchyby to bolo 0:1 z pohľadu víťazky. Muguruzová-Blancová mala pomer "winnerov" a nevynútených chýb 22:11, Rybáriková 8:11. Španielka si pripísala 74 % fiftínov rozohraných svojím prvým podaním, Slovenka len 42 %. Po druhom servise bol rozdiel podobne markantný: 69 %, resp. 40 %. Postupujúca zvládla 19 z 25 zákrokov pri sieti, zdolaná 6 z 12. Muguruzová-Blancová premenila 5 z 12 brejkbalov a eliminovala jedinú takúto hrozbu, ktorej čelila. Na loptičky sa to skončilo 60:33.

"Škoda, že sa dnes skončil slovenský sen o wimbledonskom finále Magdy Rybárikovej. Treba športovo priznať, že Garbine Muguruzová podala bezchybný výkon a využila skúsenosti grandslamovej šampiónky. Magde vnútila svoj spôsob hry a celý zápas diktovala hru presnými dlhými údermi a držala našu hráčku pod tlakom. Aj keď Magde dnes zápas nevyšiel, semifinále Wimbledonu je úžasný úspech, ktorý urobil všetkým tenisovým fanúšikom na Slovensku obrovskú radosť. Ďakujem Magde za skvelú reprezentáciu Slovenska a verím, že v tejto sezóne ešte nepovedala posledné slovo. Budem jej veľmi držať palce," uviedol generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška pre spravodajstvo STZ.

Najnovšie správy

V čase, kedy väčšina štátov Európy zavádza tvrdé pravidlá v boji proti cigaretám, v Piešťanoch im robia reklamu. A to…
 • 15.08.2018, 15:00
 • Piešťany / Spravodajstvo
Nielen materiálna, finančná pomoc, alebo venčenie pomôže psíkom v piešťanskom útulku. Často je nenahraditeľný pár šikovných ľudských rúk.
 • 15.08.2018, 20:00
 • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo
Dnes je streda 15. augusta. Meniny má Marcela.
 • 15.08.2018, 08:00
 • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
V stredu 8. augusta na hematologicko-tranfúziologickom oddelení Nemocnice A. Wintera v Piešťanoch darovalo krv 24 darcov.
 • 14.08.2018, 21:00
 • Piešťany / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava