Zachraňovali motocyklistov, hasili požiare

  • Cestovanie
  • 12. júla 2017, 08:52
  • Autor:vd

Piešťanskí hasiči mali v uplynulom týždni plné ruky práce s hasením požiarov v Piešťanoch aj v Moravanoch nad Váhom. Zachraňovali tiež motocyklistu a jeho spolujazdca, ktorí havarovali vo Veselom.

Do Vrbového na Piešťanskú ulicu smerovalo v pondelok 3. júla hasičské auto. Príslušníci pomohli majiteľovi osobného auta VW Passat s technickou poruchou, horela mu elektroinštalácia v spínacej skrinke. Hasiči odpojili batériu, čím auto zabezpečili proti požiaru.

Vodiči šiestich osobných áut sa potešili, keď v zákrute na Červenej veži zazreli hasičov aj s motorovou pílou. V jazde im totiž bránil veľký strom, ktorý sa vyvrátil z koreňov v utorok 4. júla. Zahatal celú príjazdovú komunikáciu. Hasiči strom popílili a odpratali.

V ten istý deň zasahovali ešte pri požiari garáže rodinného domu v Moravanoch nad Váhom. Rozpútal sa okolo siedmej večer, celý dom bol silne zadymený, takže museli zasahovať v dýchacích prístrojoch. Najskôr uvoľnili cestu k ohnisku. Požiar uhasili spoločne s dobrovoľnými hasičmi z Moravian. Pretože majiteľka domu bola v šoku, museli ju upokojovať, zavolali aj zdravotnú službu. Príčinu požiaru zisťujú, pravdepodobne pôjde o poruchu v elektroinštalácii.

V Piešťanoch horeli dve rána za sebou dve smetné nádoby. Požiare zhltli vo štvrtok a v piatok menší odpadkový kôš pri barlolámačovi a plastový kontajner na Winterovej ulici. Hasiči požiare zlikvidovali

V nedeľu 9. júla popoludní sa vo Veselom pri cintoríne na hlavnej ceste poranili pri páde z motocykla BMW F 800 dvaja ľudia. Ukázalo sa, že išlo o muža z Veľkých Kostolian, ktorý viezol na motorke svojho trinásťročného syna. Obaja pri príchode hasičov ležali na ceste, mali viaceré zranenia a zlomeniny. Tí im poskytli prvú predlekársku pomoc. O zranených postarali záchranári, previezli ich do nemocnice.

0 Shares

Najnovšie správy

Pri príležitosti sviatočnej Kvetnej nedele pripravili aj pre vás celý záznam evanjelických služieb Božích predstavitelia cirkevného zboru v bratislavskej Dúbravke.…
  • 05.04.2020, 10:02
  • Nezaradené / Kultúra a spoločnosť / Piešťany / Spravodajstvo
nedeľa, 5. apríla 2020
Meniny má Miroslava, zajtra Irena