Zelený autobus opäť zavítal do Piešťan

  • Kultúra a spoločnosť
  • 11. júla 2017, 11:04
  • Autor:am

Milovníci filmových diel si užili obľúbenú dávku slovenských a českých snímok. Od stredy 6. júla do pondelka 10. júla totiž v Hudobnom pavilóne v Piešťanoch sídlil zelený autobus podujatia Bažant Kinematograf.

Podujatie, ktoré tento rok oslávilo 15 rokov, si za ten čas nenechalo ujsť približne 700-tisíc divákov v 60 mestách, medzi ktorými sa pravidelne objavujú i Piešťany. Zelená Škoda RTO dorazila do kúpeľného mesta z Trnavy a priniesla päť zaujímavých diel na plátne širokom deväť a vysokom takmer štyri metre.

Vo štvrtok sa do Hudobného pavilónu usadili prví hostia, aby si pozreli kultovú snímku Obecná škola. Napriek tomu, že divákov láka k plátnu a obrazovkám už viac než dve desiatky rokov, i tak si ju nenechalo ujsť mnoho návštevníkov. Búrka prerušila piatkové premietanie mnohokrát oceňovaného a uznávaného filmu s výbornou Zuzanou Mauréry s názvom Učiteľka. V sobotu si však milovníci kinematografie pozreli hranú rozprávku na motív Pavla Dobšinského, Sedem zhavranelých bratov.

O tom, že aj skrotení muži môžu zdivieť, sa diváci dozvedeli v nedeľu z filmu Teória tigra. Vlani tretí najnavštevovanejší premiérový film u našich západných susedov prilákal divákov aj do piešťanského parku. Poslednou snímkou bola v pondelok česká novinka, komédia Baba z ľadu.

V príbehu o neľahkých vzťahoch medzi tromi generáciami si hlavnú postavu zahrala Zuzana Kronerová.

Zelený autobus sa z Piešťan presúva do druhého mesta v okrese, do Vrbového.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 27.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
V Hoteli Sandor Pavillon sa v sobotu 11. septembra stretli maturanti so svojím triednym Jaroslavom Gregoričkom po 50 rokoch od…
  • 28.09.2021, 00:03
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 28. septembra 2021
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela