SP: Babač v Luzerne na jedenástom mieste

• Veslovanie / Šport
  • 11. júla 2017, 14:46
  • Autor:SITA

Slovenský reprezentant vo veslovaní a člen VK Sĺňava Piešťany Lukáš Babač nebojoval v pretekoch záverečného tretieho kola seriálu Svetového pohára 2017 vo švajčiarskom Luzerne o medailové pozície v mužskom skife ľahkých váh. Po dvoch víťazných piatkových jazdách (rozjazda, štvrťfinále) obsadil v sobotu v semifinále piate miesto, čo nestačilo na postup do A-finále. V B-finále potom skončil piaty, takže celkovo obsadil 11. pozíciu.

Predpoludňajšie II. A/B-semifinále sa od začiatku nevyvíjalo priaznivo pre člena VK Sĺňava. Ešte do polovice dvojkilometrovej trate bol štvrtý, ale jeho odstup za postupujúcou trojicou bol už dvojsekundový bez reálnej šance vkliniť sa do nej. Na zostávajúcej časti sa pred Babača dostal aj nemecký súper a najlepší slovenský skifár zvyšok semifinálovej jazdy už vypustil. Tridsaťdvaročný Slovák prišiel o šancu tretí rok za sebou dosiahnuť v Luzerne pódiové umiestnenie, keďže pred dvomi rokmi tam triumfoval a vlani bol druhý.

Ešte v sobotu popoludní ho čakalo vystúpenie v B-finále, v ktorom sa rozhodovalo o poradí na celkovo 7.-12. priečke. Do medzičasu na 1000 metrov figuroval Babač na druhom stupienku za suverénnym Nemcom Larsom Wichertom, ale v druhej polovici jazdy sa postupne prepadol na piaty post.

Babač na podujatí úvodného kola SP 2017 skončil v máji v srbskom Belehrade piaty, v júni v poľskej Poznani v rámci druhého kola tretí, takže teraz prvýkrát chýba medzi najlepšou šesticou.

Výsledky:

■ Muži – skif ľahkých váh – II. A/B-semifinále (prví traja do A-finále, ostatní do B-finále): 1. Michael Schmid (Švaj.) 7:03,86 min, 2. Kristoffer Brun (Nór.) 7:06,57, 3. Péter Galambos (Maď.) 7:13,22, 4. Lars Wichert (Nem.) 7:31,15, 5. Lukáš Babač (SR) 7:51,47, 6. Pedro Fraga (Portug.) 7:55,29

■ B-finále (o 7.-12. miesto): 1. Lars Wichert (Nem.) 7:04,41, 2. Peter Chambers (V. Brit.) 7:09,61, 3. Matthew O´Leary (USA) 7:11,71, … 5. Lukáš Babač (SR) 7:25,30