Švajčiari zahrali marš aj Podmoskovské večery

  • Kultúra a spoločnosť
  • 5. júla 2017, 16:08
  • Autor:vd

Keď kapelník švajčiarskeho dychového orchestra Brass Band Auw zavelil, jeho 32-členný súbor začal hrať rezký vojenský marš a zvolával ľudí z Winterovej ulice k Hudobnému pavilónu do piešťanského mestského parku.

V čele sprievodu kráčal vlajkonosič, ľudia si hudobníkov fotili, natáčali a ponáhľali sa k „mušli“. A tak nielen Krakovanci, ktorým uvedený súbor vyhrával na folklórnych slávnostiach, ale aj Piešťanci zažili hudobnú lahôdku v podobe pochodových, tanečných, populárnych aj filmových melódií. „Brass Band Auw vznikol v roku 1891, takže sa môže popýšiť už viac ako storočnou tradíciou,“ uviedol moderátor podujatia Michal Sedlák, harmonikár Borovienky. Práve táto ľudová muzika je spriaznenou kapelou Švajčiarov, preto ju v júli pozvali na tamojší festival dychoviek.

V Piešťanoch sa Švajčiari prezentovali pestrým repertoárom. V ich podaní zneli Podmoskovské večery, Zlatá lady či Tulipány z Amsterdamu. Súbor zažil asi najväčšiu slávu, keď hral pre 70-tisíc divákov na Námestí sv. Petra vo Vatikáne. „Bolo to pri príležitosti kanonizácie Márie Bernadety, rodáčky z mesta Auw, ktoré je domovskou scénou tohto telesa,“ dodal M. Sedlák.
0 Shares

Najnovšie správy

Vláda pod vedením Igora Matoviča nariadila nosiť povinné rúško na verejnosti. Skontrolovať, či toto nariadenie spĺňajú aj ľudia bez domova,…
  • 31.03.2020, 00:01
  • Piešťany / Spravodajstvo
utorok, 31. marca 2020
Meniny má Benjamín, zajtra Hugo