Dvojgólové vedenie Vrbovému nestačilo

• 13. júna 2017, 12:48
  • Autor:Peter Sedláček

Stredajšia predohrávka 34. kola štvrtej ligy Vrbové – Malženice sa začala minútou ticha za dlhoročného funkcionára MFK Rudolfa Horňáka. Vrbovskí futbalisti v domácom stretnutí síce viedli 2:0, no napokon ostali bez bodu, keď prehrali 2:4.

Od začiatku hrali Vrbovčania proti kvalitnému súperovi dobrý futbal, čoho výsledkom bolo po úvodnom tlaku hostí získané dvojgólové vedenie, keď najprv Železník svojím dôrazom v 18. min skóroval a o tri minúty po rohovom kope zvýšil kapitán mužstva Gažík na 2:0. Domáci sa tešili len sedem minút, lebo ani hostia nezaháľali a po skrumáži najprv znížil Chynoradský a v závere polčasu z prísnej penalty Pikulík vyrovnal na 2:2.

Po zmene strán sa útoky striedali na oboch stranách, najskôr zahodili domáci tutovku, čo z protiútoku hostia využili, keď znova Pikulík otočil stav zápasu. Aj naďalej sa Vrbovčania snažili, ale gólu sa už nedočkali. Víťazstvo Malženíc 4:2 zavŕšil hetrikom Pikulík.

■ Vrbové – Malženice 2:4 (2:2)

Góly: 18. Železník, 21. Gažík – 28. Chynoradský, 41., 59. a 90. Pikulík (prvý z pen.)

Zostava MFK: Amcha – Ďuračka, Vlado, Lackovič, Matejka, Strecký, Blaško, T. Gažík, Spál, Sumer, Železník (Michálek)