P. Veverka: Riadim sa svojím svedomím, nie uzneseniami

  • Spravodajstvo
  • 26. mája 2017, 08:29
  • Autor:Jozef Vojčiniak

Pre zachovanie objektivity sme sa rozhodli dať priestor poslancovi Petrovi Veverkovi, aby svoje kroky voči cyklotrase, ako aj vydávanie sa za oficiálneho predstaviteľa mesta na rokovaniach s ministerstvom vysvetlil.

► Nepovažujete takéto vaše konanie za nečestné a v rozpore so štatútom poslanca, ktorý by sa mal riadiť uzneseniami mestského zastupiteľstva?
Čestný poslanec bez ohľadu na uznesenia mestského zastupiteľstva by mal presadzovať rozhodnutia vedúce k zvyšovaniu blahobytu populácie a mal by sa riadiť svojím svedomím.

► Považujete ako poslanec za korektné voči svojim kolegom presadzovať protichodné riešenia cyklochodníka mimo mestského zastupiteľstva a vystupovať pri rokovaniach ako reprezentant mesta, keď je i vedenie radnice zaviazané riešením, k akému ho zaviazalo zastupiteľstvo?
Dôvody „protichodného riešenia“ som vysvetlil v predchádzajúcej odpovedi.

► Ste jediný poslanec z 21-členného zastupiteľstva, ktorý presadzuje cyklochodník mimo telesa nepoužívanej železnice. Považujete svoj poslanecký mandát vytvorený ani nie tisíckou hlasov v komunálnych voľbách za dostatočný na to, aby ste nerešpektovali vôľu kolektívneho orgánu (mestské zastupiteľstvo) a individuálne podnikali kroky proti zmareniu jeho legitímnych uznesení?
Úvodom odpovede na túto otázku môžem len zopakovať, a to sa týka každého zvoleného zástupcu našich obyvateľov. Čestný poslanec bez ohľadu na uznesenia by mal presadzovať rozhodnutia vedúce k zvyšovaniu blahobytu populácie a mal by sa riadiť svojím svedomím. Niekedy samotní voliči pre nedostatok kvalitných informácií nemajú šancu posúdiť všetky súvislosti, ktoré prinášajú riešenia v ich prospech.

Som poslanec, ktorý pochopil význam riešenia dopravnej problematiky v našom regióne, nielen v meste Piešťany.

Som poslanec, ktorý si vie predstaviť odbremenenie štátnej cesty druhej triedy na trase Piešťany – Trebatice – Krakovany – Vrbové aj zmodernizovaním železnice Piešťany – Vrbové.

Som poslanec, ktorý ako spoluzakladateľ občianskeho združenia ČANGO, dnes len jeho podporovateľ, obdivuje, čo všetko v priebehu desaťročného pôsobenia toto združenie pre piešťanský región pripravilo a pomohlo spoločnosti ŽSR zachovať. Som poslanec, ktorý si vie predstaviť spomínanú modernizovanú železnicu!

V prípade, ak sa nám podarilo štátne prostriedky natoľko „vyžmýkať“, že dnes chýbajú, je povinnosťou nás všetkých ponúknuť železnicu nie na LIKVIDÁCIU, ale na MODERNIZÁCIU takému správcovi, ktorý to bude vykonávať cielene a zodpovedne, a nie účtovať si za údržbu tejto trate 250-tisíc eur ročne.

Som poslanec, ktorý sa snaží hájiť záujmy všetkých občanov nášho regiónu, nielen občanov, ktorí boli podvedení.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 20, ktoré je v predaji od 23. mája.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je utorok 28. septembra. Tento deň je Svetovým dňom besnoty, Svetovým dňom za právo vedieť a Medzinárodným námorným dňom…
  • 27.09.2021, 23:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
V Hoteli Sandor Pavillon sa v sobotu 11. septembra stretli maturanti so svojím triednym Jaroslavom Gregoričkom po 50 rokoch od…
  • 28.09.2021, 00:03
  • Kultúra a spoločnosť / Piešťany
utorok, 28. septembra 2021
Meniny má Václav, zajtra Michal, Michaela