Gymnazista poletí do Ria na matematickú olympiádu

  • Mladí dnes / Školy
  • 24. mája 2017, 08:47
  • Autor:Mária Juríková/red

Gymnázium Pierra de Coubertina v Piešťanoch potvrdzuje svoje renomé dlhoročnými aktivitami a perfektnými výsledkami študentov. Jeden z nich, Marián Poturnay, si vybojoval účasť na matematickej olympiáde v Rio de Janeiro.

M. Poturnay zo sexty obhájil v kategórii A a B krajského kola matematickej olympiády prvé miesto. Úspešným riešiteľom bol aj v celoštátnom kole a vo výberovom sústredení v Bratislave si vybojoval miestenku na medzinárodnú matematickú olympiádu. M. Poturnay pocestuje v júli do brazílskeho Ria, kde bude reprezentovať nielen Gymnázium P. de Coubertina, ale aj Slovenskú republiku.

Vďaka zápalu, talentu a vedomostiam získal maturant Juraj Jenčík zo 4. D druhé miesto v krajskom kole biologickej olympiády v kategórii A, na celoštátnom kole sa v ťažkej konkurencii stal úspešným riešiteľom.

Aktuálnu a často diskutovanú tému extrémizmu a manipulácie profesionálne spracoval tretiak Tomáš Blahuta. V krajskom kole v stredoškolskej odbornej činnosti skončil na druhom mieste. Cieľom jeho práce bolo analyzovať a predovšetkým poukázať na nebezpečné šírenie poloprávd, dezinformácií i hoaxov na internete a zhodnotiť nebezpečenstvo extrémistických tendencií v spoločnosti.

0 Shares

Najnovšie správy

Parkovisko na Nálepkovej ulici v Piešťanoch alebo veľké parkovisko „za Perlou“ opäť prešlo obnovou. Po novembrových obnovách asi tretiny asfaltu…
  • 04.06.2020, 00:02
  • Piešťany / Spravodajstvo
Venujte pozornosť doleuvedenému dotazníku, vyplňte ho, ak chcete spolurozhodovať o športe v našom meste!
  • 04.06.2020, 08:38
  • Nezaradené / Piešťany / Spravodajstvo / Ostatné športy
štvrtok, 4. júna 2020
Meniny má Lenka, zajtra Laura