Tomáš Horký: Piešťanskí športovci vo forme

 • Editoriál / Blogy
 • 16. mája 2017, 10:57
 • Autor:Tomáš Horký

Piešťanskí futbalisti predčasne splnili jeden zo svojich tohtoročných cieľov. Po suverénnej, doposiaľ trvajúcej sérii v ôsmej lige si už štyri kolá pred koncom súťaže zaistili postup do siedmej ligy. 23 zápasov a 23 víťazstiev značí absolútne suverénnu jazdu futbalistov PFK a postup je zaslúžene v ich rukách. Potom, čo pred časom narazil piešťanský futbal na dno, je obdivuhodné, že sa v priebehu necelého roka dokázal opäť odraziť a začať stúpať. Či už sa to týka dospelých, no v prvom rade mládeže. Progres je evidentný a verme, že bude trvať aj naďalej. Najpopulárnejší šport na svete má v Piešťanoch veľký potenciál a bola by škoda ho nevyužiť.

Pevne verím, že podobne to pôjde v hokeji. Potom, čo jeden z najobľúbenejších športov v Piešťanoch stál (či stojí?) na pokraji existencie, sa počas uplynulého týždňa udiala menšia revolúcia, o ktorej sa v kuloároch šepkalo už nejakú dobu. Občianske združenie HK Havrani prebrali od „starej garnitúry“ noví nadšenci, ktorí chcú dať do poriadku najmä mládežnícky hokej. Tento krok kvitujem, pretože mládež bola v Piešťanoch dlhé roky zanedbávaná a v tieni seniorského hokeja. Preto treba opäť začať od piky a držím skupine ľudí, ktorá sa do toho pustila, palce. Tejto téme sa budeme viac venovať v nasledujúcom vydaní Piešťanského týždňa.

V posledných týždňoch si veľmi dobre počínali viacerí športovci z nášho mesta, a to doslova vo všetkých kategóriách. Tenistka Magdaléna Rybáriková sa vyhrabala zo zranenia zápästia a na kurty sa vrátila vo výbornej forme, o čom svedčia dva získané tituly z turnajov v Japonsku. Na domácej veslárskej regate O pohár SNP sa veľmi dobre darilo veslárovi Richardovi Vančovi, ktorý získal štyri zlaté medaily. Futbalový útočník Filip Hološko zasa zakončil sezónu v austrálskom FC Sydney majstrovským titulom. Dieru do sveta spravili aj veteránski atléti na čele s Annou Matúšovou, ktorá na svetových hrách na Novom Zélande získala štyri zlaté medaily. Darilo sa aj piešťanským triatlonistom na majstrovstvách Slovenska, o čom budeme tiež informovať v nasledujúcom čísle.

Piešťany sú jednoducho športové mesto plné talentovaných športovcov, ktorí to týždeň čo týždeň dokazujú svojimi výsledkami.

Najnovšie správy

Vládu nad piešťanským letným kinom si po troch rokoch preberá naspäť príroda. Pôvodný účel, ktorý na desiatky rokov upadol do…
 • 21.06.2018, 10:00
 • Spravodajstvo / Piešťany
Dobrovoľný hasičský zbor Pobedim má síce kategorizáciu s označením „A“, no relevantné „áčko“ nekoluje v žilách všetkým členom. Podaktorí disponujú…
 • 20.06.2018, 18:00
 • Spravodajstvo / Región
Teplé a suché počasie vyhnalo poľnohospodárov do žatvy o približne dva týždne skôr ako býva zvykom. Netýka sa to však…
 • 21.06.2018, 14:00
 • Spravodajstvo / Región
Dnes je štvrtok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
 • 21.06.2018, 08:00
 • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava