Slabá majsterkou SR, Musaev bronzový

• 16. mája 2017, 15:33
  • Autor:V. Gubiš

V Liptovskom Mikuláši sa v dňoch 22.–28. apríla konali šachové majstrovstvá Slovenska mládeže. Veľmi dobre si na nich počínali aj piešťanskí šachisti Andrea Slabá, Petra Jančovičová a Matej Elbek Musaev.

V kategórii dievčat do 14 rokov súťažilo 17 dievčat. A. Slabá zvíťazila so ziskom 7,5 bodu z deviatich partií a stala sa majsterkou Slovenska. Smoliarkou bola ďalšia Piešťanka P. Jančovičová hrajúca štvrtú ligu za Vrbové a piatu ligu za Piešťany. Do ôsmeho kola sa držala na tretej priečke a len prehra v poslednom kole ju odsunula na piate miesto.

A. Slabá sa dočkala aj ocenenia na slávnostnom galavečere Osobnosť mesta Piešťany, keď sa dostala medzi desať najlepších dorastencov.

V kategórii chlapcov do 10 rokov sa zapojilo 24 účastníkov. Za víťazným P. Števíkom z Banskej Bystrice a druhým M. T. Janíkom sa na tretej priečke umiestnil Piešťanec M. E. Musaev, ktorý získal sedem bodov.