Podvodní predajcovia v uliciach kúpeľného mesta

 • Spravodajstvo
 • 10. mája 2017, 08:35
 • Autor:Jozef Vojčiniak

Pozor na pouličných predajcov v Piešťanoch s tovarom zdanlivo za výhodné ceny. Nejde o dobrú kúpu, ale práve naopak, týmto predajcom nejde o nič iné, len ako podviesť a obrať o peniaze. Pohybujú sa v skupinách, i keď zdanlivo pôsobia ako jednotlivci. Svoj scenár majú starostlivo vymyslený a po zakúpení tovaru zmiznú skôr, ako vám dôjde, že ste sa dali poriadne dobehnúť.

Len prednedávnom sme vás informovali o podvodníkoch stopujúcich na diaľnici D1, ktorí dôverčivým motoristom vnucujú svoj umelo vytvorený smutný príbeh a za protihodnotu bezcenných šperkov mámia finančné prostriedky.

Partiu podvodných pouličných predajcov sme minulý týždeň zaznamenali aj na pešej zóne v centre Piešťan. Pohybovali sa v trojici, jeden muž, s ním dve ženy, a ponúkali tovar rôzneho spotrebného charakteru. Na prvý pohľad zdanlivo značkový a za absolútne „výhodnú“ cenu. Techniku predaja na to majú ako vystrihnutú z učebnice pre „šmejdov“. Ak sa s nimi dáte do reči, ich komunikačné schopnosti vás dokážu o poriadnu hŕbu peňazí pripraviť.

Preto v tomto prípade, ak vás niekto na ulici osloví a začne ponúkať tovar vraj za zaručene veľmi priaznivú cenu, v rozhovore ďalej ani nepokračujte. Jednak takýto pouličný predaj je v uliciach kúpeľného mesta zakázaný a k takémuto spôsobu predaja mimo „kamenných“ obchodov z dôvodu ochrany spotrebiteľov mesto vyčlenilo iba priestory tržnice. No tiež z dôvodu, že nejde o nič iné, iba o rafinovaný spôsob, ako vás doslovne okradnúť.

„Zadržať ich nie je jednoduché. Pohybujú sa obozretne a navzájom na seba dávajú pozor. Mestská polícia nemá zákonné oprávnenie pôsobiť v civilnom oblečení, a tak keď zbadajú naše uniformy, prípadne služobné auto, okamžite zmiznú,“
vysvetlil nám náčelník mestskej polície Marcel Mihalik.

O tom, že má šéf piešťanských policajtov pravdu, sme sa presvedčili aj my. Vo chvíli ako trojica predajcov zaregistrovala, že si ich fotíme, stratili sa v priľahlých uličkách. V centre mesta ich už nedokázala objaviť ani nami privolaná hliadka mestských policajtov.

Organizovaná skupina podvodníkov sa v minulom týždni pohybovala i v neďalekej Trnave. Tentoraz si na vlastné obohacovanie vymysleli charitatívnu zbierku v prospech nejestvujúcej organizácie. Ich pohyb zaregistrovala i kamera trnavskej mestskej televízie, a keď si to podvodníci všimli, okamžite sa dali na útek.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 18, ktoré je v predaji od 9. mája.

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je pondelok 20. septembra. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava.
 • 19.09.2021, 23:30
 • Dobré ráno, Piešťany!
Dnes je nedeľa 19. septembra. Tento deň je Dňom vzniku Slovenskej národnej rady. Meniny má Konštantín.
 • 18.09.2021, 23:30
 • Dobré ráno, Piešťany!
Centrum voľného času Ahoj v Piešťanoch zorganizovalo v stredu 8. septembra v rámci náboru do záujmových krúžkov Deň otvorených dverí.
 • 19.09.2021, 00:01
 • Mladí dnes / Piešťany
Od založenia Dobrovoľného hasičského spolku vo Vrbovom uplynulo minulý rok 140 rokov. Napriek tomu, že všetko bolo na túto významnú…
 • 19.09.2021, 00:02
 • Spravodajstvo / Región
pondelok, 20. septembra 2021
Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava, zajtra Matúš