Podvodní predajcovia v uliciach kúpeľného mesta

 • Spravodajstvo
 • 10. mája 2017, 08:35
 • Autor:Jozef Vojčiniak

Pozor na pouličných predajcov v Piešťanoch s tovarom zdanlivo za výhodné ceny. Nejde o dobrú kúpu, ale práve naopak, týmto predajcom nejde o nič iné, len ako podviesť a obrať o peniaze. Pohybujú sa v skupinách, i keď zdanlivo pôsobia ako jednotlivci. Svoj scenár majú starostlivo vymyslený a po zakúpení tovaru zmiznú skôr, ako vám dôjde, že ste sa dali poriadne dobehnúť.

Len prednedávnom sme vás informovali o podvodníkoch stopujúcich na diaľnici D1, ktorí dôverčivým motoristom vnucujú svoj umelo vytvorený smutný príbeh a za protihodnotu bezcenných šperkov mámia finančné prostriedky.

Partiu podvodných pouličných predajcov sme minulý týždeň zaznamenali aj na pešej zóne v centre Piešťan. Pohybovali sa v trojici, jeden muž, s ním dve ženy, a ponúkali tovar rôzneho spotrebného charakteru. Na prvý pohľad zdanlivo značkový a za absolútne „výhodnú“ cenu. Techniku predaja na to majú ako vystrihnutú z učebnice pre „šmejdov“. Ak sa s nimi dáte do reči, ich komunikačné schopnosti vás dokážu o poriadnu hŕbu peňazí pripraviť.

Preto v tomto prípade, ak vás niekto na ulici osloví a začne ponúkať tovar vraj za zaručene veľmi priaznivú cenu, v rozhovore ďalej ani nepokračujte. Jednak takýto pouličný predaj je v uliciach kúpeľného mesta zakázaný a k takémuto spôsobu predaja mimo „kamenných“ obchodov z dôvodu ochrany spotrebiteľov mesto vyčlenilo iba priestory tržnice. No tiež z dôvodu, že nejde o nič iné, iba o rafinovaný spôsob, ako vás doslovne okradnúť.

„Zadržať ich nie je jednoduché. Pohybujú sa obozretne a navzájom na seba dávajú pozor. Mestská polícia nemá zákonné oprávnenie pôsobiť v civilnom oblečení, a tak keď zbadajú naše uniformy, prípadne služobné auto, okamžite zmiznú,“
vysvetlil nám náčelník mestskej polície Marcel Mihalik.

O tom, že má šéf piešťanských policajtov pravdu, sme sa presvedčili aj my. Vo chvíli ako trojica predajcov zaregistrovala, že si ich fotíme, stratili sa v priľahlých uličkách. V centre mesta ich už nedokázala objaviť ani nami privolaná hliadka mestských policajtov.

Organizovaná skupina podvodníkov sa v minulom týždni pohybovala i v neďalekej Trnave. Tentoraz si na vlastné obohacovanie vymysleli charitatívnu zbierku v prospech nejestvujúcej organizácie. Ich pohyb zaregistrovala i kamera trnavskej mestskej televízie, a keď si to podvodníci všimli, okamžite sa dali na útek.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 18, ktoré je v predaji od 9. mája.

Najnovšie správy

Teplé a suché počasie vyhnalo poľnohospodárov do žatvy o približne dva týždne skôr ako býva zvykom. Netýka sa to však…
 • 21.06.2018, 14:00
 • Spravodajstvo / Región
Dnes je štvrtok 21. júna. Tento deň je Dňom kvetov, Svetovým dňom hudby a Medzinárodným dňom skejtovania. Meniny má Alojz.
 • 21.06.2018, 08:00
 • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Dobrovoľný hasičský zbor Pobedim má síce kategorizáciu s označením „A“, no relevantné „áčko“ nekoluje v žilách všetkým členom. Podaktorí disponujú…
 • 20.06.2018, 18:00
 • Spravodajstvo / Región
Vládu nad piešťanským letným kinom si po troch rokoch preberá naspäť príroda. Pôvodný účel, ktorý na desiatky rokov upadol do…
 • 21.06.2018, 10:00
 • Spravodajstvo / Piešťany
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava