M. Rybáriková zvíťazila na turnaji v Japonsku

  • Šport / Tenis
  • 9. mája 2017, 15:18
  • Autor:th/SITA

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková sa stala víťazkou dvojhry na turnaji ITF v japonskom Gifu s dotáciou 80-tisíc amerických dolárov. Rybáriková si ako nenasadená hráčka vo finále poradila s čínskou trojkou podujatia Ču Lin za 74 minút 6:2, 6:3. Piešťanská rodáčka si tak spravila chuť po vyše polročnej pauze, zavinenej zranením zápästia.

„Som veľmi šťastná, že sa mi v Gifu podarilo uspieť. O to viac, že to bol len môj štvrtý turnaj po sedemmesačnej pauze, ak nerátam ten skreč v Číne. Som teda veľmi vďačná za to, že môžem opäť stáť na kurte a dokonca víťaziť,“ uviedla M. Rybáriková.

„S herným koučom Petrom Huberom a kondičným trénerom Kristiánom Cupákom sme urobili pred Japonskom dvaapoltýždňový blok, na ktorom som sa dobre pripravila a pomaličky naháňala to stratené z obdobia môjho zranenia,“ skonštatovala 28-ročná piešťanská rodáčka.

„Finále nebolo jednoduché, lebo fúkal silný vietor, ale ukázalo sa, že mne to robilo menšie problémy ako súperke. Dobre sa mi tu začalo hrať od semifinále. Pred ním som sa herne trošku trápila, ale od toho semifinále som sa cítila na kurte veľmi dobre,“
rekapitulovala Rybáriková, ktorá sa napokon zmestila nad čiaru hlavnej singlovej súťaže na parížskom antukovom grandslamovom Roland Garros (28. mája – 11. júna), prihlásila sa na základe tzv. chráneného renkingu.

„Ďalšie turnaje sú Fukuoka a Kurume. Je to umelá tráva s pieskom. Na takomto povrchu som ešte nikdy nehrala, takže to bude novinka. Dúfam, že dokážem nadviazať na moje úspešné ťaženie z Gifu,“ podotkla niekdajšia 31. žena svetového rebríčka WTA Rybáriková, ktorá momentálne figuruje na 388. priečke. V nezáväznom online prepočte sa však posunula už na 242. miesto.

Fedcupová reprezentantka SR Rybáriková sa na niektorom z podujatí pod hlavičkou Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF) presadila prvý raz od Prahy 2011. Pravda, medzičasom sa venovala najmä významnejším turnajom. Má na konte štyri trofeje z akcií v agende Tenisovej asociácie žien (WTA) – Birmingham 2009, Memphis 2011, Washington 2012 a 2013. Na scéne ITF sa premiérovo radovala už v roku 2005 a má šesť takýchto primátov.

Rybáriková vlani v júli podstúpila operáciu zápästia nedominantnej ľavej ruky a v auguste mala pod skalpelom pravé koleno. Na súťažné dvorce sa vrátila vo februári v nemeckom Altenkirchene.

■ Dvojhra – finále: Magdaléna Rybáriková (SR) – Ču Lin (Čína-3) 6:2, 6:3

0 Shares

Najnovšie správy

Dnes je štvrtok 1. decembra. Tento deň je Svetovým dňom boja proti AIDS. Meniny má Edmund.
  • 30.11.2022, 22:30
  • Dobré ráno, Piešťany!
štvrtok, 1. decembra 2022
Meniny má Edmund, zajtra Bibiána