Kapitán reprezentácie J. Klčo: Pociťujem hrdosť a zodpovednosť

  • Šport / Ostatné športy
  • 19. apríla 2017, 09:40
  • Autor:th/vk

Kapitánom slovenskej ragbyovej reprezentácie do 18 rokov je Jakub Klčo, hráč Rugby Union Clubu Piešťany. Šestnásťročný študent Gymnázia Jána Baltazára Magina vo Vrbovom vedie národný tím na európskom šampionáte, ktorý sa v týchto dňoch koná v Piešťanoch, a patrí k oporám družstva.

► Ragby je na Slovensku rýchlo rozvíjajúci sa šport. Ako si sa k nemu dostal?
Bolo to práve vďaka môjmu výberu školy. V prvom ročníku sme mali po anglicky hovoriaceho lektora Jamesa Begga, ktorý na jednej hodine povedal, že v Piešťanoch sa zakladá ragbyový klub a opýtal sa, kto by si to prišiel vyskúšať. Povedal som, že možno prídem. Po asi trištvrteročnom presviedčaní som konečne prišiel a neskutočne ma to chytilo.

► Čo ťa na ragby najviac baví a prečo si si vybral práve tento šport?
Určite je to pre fyzický kontakt, ktorý mi pri futbale najviac chýbal, a ešte preto, že futbal mi veľmi nešiel. Posledný polrok pred tým, než som skončil, ma ani nebavilo ho hrať.

► Na akom poste zvyčajne hrávaš?
Najskôr som hrával v prvom rade, konkrétne ľavého piliera. Spomínam si, že na mojom prvom turnaji 7´s, asi po dvoch týždňoch tréningu, som hral ako mlynár. Po pár mesiacoch som sa dostal do druhého radu a konečne začiatkom tejto sezóny do môjho vysnívaného tretieho radu, respektíve na post viazača.

► Družstvo juniorskej reprezentácie si ťa zvolilo za kapitána, čo to pre teba znamená?
Pociťujem hrdosť, zodpovednosť a na moje prekvapenie žiadnu nervozitu. Čakám však, že sa to počas šampionátu zmení.

Jakub Klčo vedie Slovákov na európskom šampionáte ako kapitán.

► Dopočuli sme sa, že sa chystáš na skusy do sveta. Mohol by si nám k tomu niečo bližšie povedať?
Začalo to tak, že som povedal prezidentovi nášho klubu Terrymu Purtonovi o mojej túžbe študovať v zahraničí. Odvetil, že mi s tým môže pomôcť. Keď bol počas vianočných sviatkov doma v Londýne, oslovil svoj bývalý klub Blackheath Rugby, kde funguje full time akadémia, do ktorej idem na testy. Ešte nie je nič isté, ale vraj som na dobrej ceste.

► Chcel by si niečo odkázať fanúšikom slovenského ragby, aby prišli na európsky šampionát?

Chcem všetkých pozvať na juniorský šampionát, ktorý sa koná v Piešťanoch od 15. do 23. apríla, a v neposlednom rade poďakovať všetkým, ktorí sa postarali o to, že sa takéto podujatie môže uskutočniť u nás na Slovensku.

Dočítate sa v Piešťanskom týždni číslo 15, ktoré je v predaji od 18. apríla.


Najnovšie správy

Dnes je streda 20. júna. Tento deň je Svetovým dňom utečencov. V Dubovanoch sa v roku 1937 narodil výtvarník a…
  • 20.06.2018, 08:00
  • Dobré ráno, Piešťany! / Spravodajstvo
Ako v Kocúrkove. Inak sa ani nedá nazvať toto dielo staviteľa, ktorý realizuje rekonštrukciu chodníka lemujúceho mestský park a Winterovu…
  • 20.06.2018, 10:00
  • Spravodajstvo / Piešťany
Dobrovoľný hasičský zbor Pobedim má síce kategorizáciu s označením „A“, no relevantné „áčko“ nekoluje v žilách všetkým členom. Podaktorí disponujú…
  • 20.06.2018, 18:00
  • Spravodajstvo / Región
Štvrtok, 31. september 2017
Meniny má Noro, zajtra Drahoslava