Plavci ŠPK Kúpele získali 48 medailí

• 13. apríla 2017, 10:44
  • Autor:R. Suchánek

Na medzinárodných pretekoch Veľká cena Popradu sa počas prvého aprílového víkendu vo veľkej konkurencii vyše 400 plavcov zo 40 klubov a šiestich krajín zúčastnilo i 19 plavcov z ŠPK Kúpele. Piešťanci získali 23 medailových umiestnení. Najmladší členovia klubu sa zúčastnili Veľkej ceny mesta Nové Zámky, vyplávať sa im podarilo 25 medailí.

V Poprade bola najúspešnejšia Rebeka Buková, ktorá si vyplávala tri prvé miesta v disciplínach 50, 100 a 200 m znak a druhú priečku na 400 m polohové preteky. Olivia Ana Šprláková-Zmorová vybojovala dve prvé miesta na 400 m voľný spôsob a 400 m polohové preteky, druhá bola na 200 m voľný spôsob a 200 m polohové preteky a bronzová na 100 m voľný spôsob. Sára Niepelová vyhrala 200 m motýlik a druhá bola na 400 m polohové preteky. Ďalšie medailové umiestnenia získali Romana Švecová (tri druhé miesta a jedno tretie), Filip Lányi (druhé miesto a tri tretie) a Jakub Jánsky (druhá priečka a tri tretie). Plavci ŠPK Kúpele sa ziskom 23 medailí umiestnili na peknom štvrtom mieste zo 40 klubov.

Najmladší pretekári za zúčastnili na pretekoch Veľká cena Nové Zámky, kde pri účasti 200 pretekárov zo 17 klubov získali 25 cenných kovov. Najúspešnejšia bola Katarína Černeková, ktorá si vyplávala tri prvé miesta (50 m znak, 200 m znak a 100 m prsia) a trikrát skončila druhá (100 m znak, 100 m a 200 m voľný spôsob). Ďalšie medaily získali Mário Stanček, Patrik Tapušík, Oliver Švec, Veronika Luciaková a Marko Šprlák-Zmora.